LETNIE PREMIERY FOOD NETWORK

Formaty programowe kanału Food Network wciąż przyciągają nowych widzów, spragnionych kulinarnych doznań. Zarówno w jakościowej grupie kobiet w wieku 25-49 z miast, jak i w grupie docelowej All 25-54 INC 2001+ udział w drugim kwartale 2020 roku wyniósł SHR=0,22%, tym samym osiągając bardzo zbliżony do siebie indeks dopasowania równy AFF=139 oraz AFF=136 w grupie All 25-54 INC 2001+. Natomiast w grupie kobiet w wieku 25-59 z miast, z zarobkami powyżej 3500 pln indeks dopasowania wyniósł aż AFF=206, a SHR=0,28%. Ponadto w tym samym czasie kanał zgromadził przed telewizorami średnio 5,7 mln widzów!

Tego lata na widzów Food Network czeka wiele ekscytujących premier. Wszystkie pełne smaku i słodyczy oraz kulinarnych rywalizacji. W sierpniu, na antenie kanału Food Network zobaczymy aż osiem nowych programów: „Na tropie składników”, „Najlepsze żarcie w życiu”, „Amy Schumer uczy się gotować - #zostańwdomu”, „Starcie na grille”, „Buddy kontra Duff”, „Apetyt na miłość”, „Zasadzka na restaurację” oraz „Knajpy na kółkach”.

„NA TROPIE SKŁADNIKÓW”

Zastanawialiście się kiedyś, jak powstają wasze ulubione słodycze czy napoje? W tym programie, razem z prowadzącym Alfonso Ribeiro poznamy ten proces od pomysłu, po składniki, taśmy produkcyjne, sekretne mieszanki i kryjące się za nimi legendy, aż po opakowanie. Jak powstają kwaśne cukierki lub jak polskie pierogi stały się potęgą w USA, czemu mrożona pizza jest smaczna, lub kto wymyślił paluszki? Rozwiejemy każdą wątpliwość, odpowiemy na każde pytanie. Premiera: sobota, 1 sierpnia, godz. 12:40.

„NAJLEPSZE ŻARCIE W ŻYCIU”

Niektóre dania w życiu są warte odstania w kilkugodzinnej kolejce, a niektórzy z nas są w stanie poświęcić na to nawet 24 godziny. Najbardziej wysublimowane podniebienia Ameryki podzielą się z nami swoimi kulinarnymi Świętymi Graalami. Czasem ciężko dostępne i wymagające wielogodzinnej pracy, a czasem proste, ale pomysłowe i idealnie skomponowane. Jakie są najsmaczniejsze dania świata, według naszych ulubionych szefów kuchni? Przekonajcie się sami. Premiera: sobota, 1 sierpnia, godz. 20:45.

„AMY SCHUMER UCZY SIĘ GOTOWAĆ - #ZOSTAŃWDOMU”

Oto urywki z życia przezabawnej Amy Schumer i jej rodziny. W tym dziwnym czasie kwarantanny Amy chce nas trochę rozbawić i przy okazji nauczyć się gotować. Będzie ją uczył sam szef kuchni Chris, czyli jej mąż, nagrywać to będzie kierownik planu Jane, czyli niania ich 11-sto miesięcznego syna Gene. Ku czci żydowskiego pochodzenia Amy dowiemy się jak zrobić latkes, będzie też sałatka z fenkułu z selerem. Dla amerykańskiego akcentu będą jajka w koszulkach i bekon na śniadanie. Nie wszystkie składniki będą w domu, bo przecież jest kwarantanna, ale będziemy sobie radzić z tym co mamy w kuchni. Premiera: niedziela, 2 sierpnia, godz. 14:45.

„STARCIE NA GRILLE”

W świecie zawodowego grilla trzy legendy stoją razem na szczycie: Peg Leg Porker - mistrz grilla od trzech generacji, Diva Q - zdobywczyni ponad 400 nagród na całym świecie oraz Big Moe - zdobywca nagród we wszystkich kategoriach. Razem będą przemierzać stany w poszukiwaniu kandydatów na tytuł mistrza. Kto będzie na tyle odważny, żeby skonfrontować swoje umiejętności z największymi w tej branży i zdobyć 10.000$? Premiera: wtorek, 4 sierpnia, godz. 20:45.

„BUDDY KONTRA DUFF”

Najlepsi specjaliści od pieczenia tortów powrócili! Mistrz Tortów Buddy Valastro wyzywa na kolejny pojedynek Duff’iego Goldmana, poprzedniego wygranego. Rewanż musi być! Przechwałkom nie będzie końca! Każdy z nich skompletuje zespół składający się z najlepszych w branży mistrzów cukiernictwa, którzy pomogą im wznieść się na wyżyny pieczenia. Kimberly Bailey, Florian Bellanger i Waylynn Lucas będą oceniać wszystkie ich prace, by na koniec wyłonić Króla Wypieków. Premiera: poniedziałek, 10 sierpnia, godz. 21:45.

„APETYT NA MIŁOŚĆ”

Czy powiedzenie „przez żołądek do serca” jest prawdziwe? W każdym odcinku trzy osoby przygotowują potrawy, które mają podbić serce singielki lub singla. Gotowanie dla nieznajomych nie jest łatwe, podobnie jak eliminacja jednego z kandydatów wyłącznie na podstawie przyrządzonej przez niego potrawy. Osoba wybierająca musi podjąć decyzję, nie mając pojęcia jak wyglądają autorzy poszczególnych dań. Po pierwszych eliminacjach odpada jedna osoba, a pozostałe umawiają się na indywidualne randki. Przygotowując kolacje, mają kolejną szansę, żeby zrobić dobre wrażenie. Premiera: piątek, 14 sierpnia, godz. 14:35.

„ZASADZKA NA RESTAURACJĘ”

W momencie, gdy pracownicy myślą, że nikt nie patrzy, Willie Degal sprawdza co dokładnie robią. Czas na zasadzkę na restaurację! Najpierw sprawdza jak pracują, by potem skonfrontować to z nimi i naprawić błędy. A wszystko to, by pomóc restauracjom na skraju upadku. Niekompetentni pracownicy, barmanki, które nie potrafią robić drinków, obsługa, która olewa klientów, brak profesjonalizmu, nieznajomość menu, a nawet agresja wobec gości. Kamera wyłapie wszystko. Premiera: poniedziałek, 17 sierpnia, godz. 20:45.

„KNAJPY NA KÓŁKACH”

Dzięki swoim przemyślanym potrawom, sprytnym ciężarówkom i obecności w mediach społecznościowych, food truck’i stały się ważnymi nośnikami możliwości ekonomicznych i wzrostu w miastach, w całej Ameryce. Szef kuchni i amator żarcia na kółkach, Brad Miller, podróżuje po kraju w poszukiwaniu najsmaczniejszego, najbardziej innowacyjnego i najnowszego jedzenia z food truck’ów. Poznamy szefów kuchni, którzy nie boją się przekraczać granic i ich klientów, którzy dokładnie na to czekają. Premiera: piątek, 21 sierpnia, godz. 23:20 i 23:50.

Dane: NAM. Q2 2020, SHR% W25-49 C50K+ & ALL 25-54 INC 2001+ & W25-59 C50K+ INC 3500+, AFF W25-49 C50K+ & ALL 25-54 INC 2001+ & W25-59 C50K+ INC 3500+, vs A 16-49; COV Q2 2020, A4+.