KINO 2020 – FESTIWAL FILMÓW W CZASIE KWARANTANNY TYLKO W TVN FABUŁA

TVN Fabuła to kanał skierowany do miłośników kina. KINO 2020 – Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny organizowany przez antenę to pierwsza tego typu inicjatywa wychodząca naprzeciw aktualnej sytuacji, która ma na celu zachęcenie twórców do pokazania, jak wyobrażają sobie współczesne kino czasu izolacji. Jury złożone z najwybitniejszych postaci polskiego filmu oceni prace konkursowe w 5 kategoriach: komedia, dramat, dokument, horror oraz science-fiction. Najlepsze z nich zostaną pokazane w TVN Fabuła w dniach 16-17 maja. Zgłoszenia można wysyłać do 5 maja.

W skład jury wejdą: Agnieszka Holland – ceniona na całym świecie reżyserka, scenarzystka i aktorka, wielokrotnie nagradzana zarówno w Polsce jak i za granicą oraz nominowana do Oscara; Joanna Kos-Krauze – reżyserka i scenarzystka oraz przewodnicząca Gildii Reżyserów Polskich, Agnieszka Smoczyńska – reżyserka filmowa i teatralna i scenarzystka, Tomasz Wasilewski – reżyser i scenarzysta, zdobywca srebrnego Niedźwiedzia na międzynarodowym festiwalu w Berlinie, oraz Piotr Domalewski – reżyser, scenarzysta i aktor, wielokrotnie nagrodzony za swój debiut „Cicha noc”.

Emisja najlepszych filmów w TVN Fabuła już 16 i 17 maja 2020.

POLSKIE KINO W MAJU W TVN FABUŁA

Wychodząc naprzeciw apelom środowiska filmowego o to, by nadawcy telewizyjni zwiększyli ilość emitowanych polskich filmów, maj na antenie TVN Fabuła upłynie pod znakiem polskiego kina. W weekendowe wieczory będzie można obejrzeć znane polskie filmy, m.in. „Karbalę”, „Vinci” i „Ziarno prawdy”.

Ponadto w codziennym paśmie wieczornym będą prezentowane krótkometrażowe debiuty fabularne młodych filmowców zrealizowane w ramach programu „30 minut”. Będzie można obejrzeć filmy Piotra Domalewskiego (reżyser „Cichej nocy” nagrodzonej Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni w 2017 roku), Tomasza Śliwińskiego (reżyser „Naszej klątwy” dokumentu nominowanego do Oscara w 2015 roku), Agaty Trzebuchowskiej (filmowa Ida z filmu Pawła Pawlikowskiego). Filmy będą poprzedzone programem „Grażyna Torbicka zaprasza”, w którym prowadząca będzie rozmawiać z przedstawicielami młodego środowiska filmowego, m.in. Janem Komasą, Jagodą Szelc, Jakubem Gierszałem.