KANAŁ E-SPORT ZAPRASZA NA TURNIEJE SPORTÓW ELEKTRONICZNYCH

W czerwcu kanał E-sport szczególnie kładzie nacisk na swoją ofertę w świecie sportów elektronicznych. Stacja przygotowała dla widzów dwa nowe programy.

Pierwszym z nich jest Turnieju Hussar Cup, w którym udział biorą nie tylko znane drużyny z polskiej sceny, tj. Illuminar czy PompaTeam, ale również te, które do tej pory grały w turniejowym podziemiu. Do turnieju zapisały się również drużyny zza granicy, m.in. z Hiszpanii, Portugalii, krajów skandynawskich, Niemiec, Francji oraz Rosji i Ukrainy. Wszyscy walczyć będą o nagrody, których pula wynosi 15.000 USD. Turniej dzieli się na 6 etapów – 4 rundy Kwalifikacji Otwartych, 1 Runda Kwalifikacji Zamkniętych oraz Wielki Finał. Ze względu na wciąż obecny stan epidemii koronawirusa całość będzie rozgrywana online by nie narażać bezpieczeństwa zawodników. Z każdego etapu Kwalifikacji Otwartych wychodzi 1 zwycięzca, który automatycznie dostaje miejsce w finale, oraz drużyny z miejsc 2-4, które dostają ostatnia szansę podczas kwalifikacji zamkniętych. W Kwalifikacjach Zamkniętych zatem bierze udział 12 drużyn, które uzupełnione o 4 drużyny zaproszone na podstawie rankingu HLTV powalczą o 2 sloty w Wielkim Finale. Na sam koniec szczególnie emocjonujące będą zmagania finałowe, w których poza 6 wcześniej zakwalifikowanymi drużynami weźmie udział kolejne 2, również zaproszone według rankingu HLTV. Pula nagród zostanie podzielona na 4 miejsca, czyli kolejno 8000, 4000, 2000 oraz 1000 USD.

Dodatkowo transmitowane będą rozgrywki w Battlefield V. GAMING CLUB UNITED GAMERS PL to polska organizacja e-sportowa zrzeszająca fanów i zawodników z całej Europy. Grupa składa się z graczy z platform Xbox One, PC i PS4. United Gamers Pl współpracuje z ligami, komentatorami na krajowej i międzynarodowej scenie eSport i jest włączony do Battlefield V Championship na 3 platformach. Organizuje i promuje wydarzenia eSport-owe o dużym zainteresowaniu.

Niezmiennie na antenie pozostają programy, które cieszą się największą popularnością, czyli TVGRYPL oraz Board News.