JUŻ W GRUDNIU W PLANETE+ NOWA PRODUKCJA WŁASNA - „POLSKA Z GÓRY. NAD WODĄ”

W grudniu stacja Planete+ zaprasza widzów na fascynującą lekcję dotyczącą jezior, potoków i rzek. To wszystko w nowej serii „Polska z góry. Nad wodą”. W grudniowej ramówce nie zabraknie też biografii dzielnych osób, ale również ciekawostek dotyczących żywności.

POLSKA Z GÓRY. NAD WODĄ

Widok z lotu ptaka. Wszystko o naszych jeziorach, strugach, rwących potokach i majestatycznych rzekach. Program ma na celu pokazać piękno polskich rzek, jezior i innych akwenów, jak również uświadomić widzom mechanizm obiegu wody w krajobrazie: jego przyczyny, przebieg i skutki. Swoją ekspercką wiedzą na te tematy podzieli się prof. Artur Magnuszewski polski hydrolog, naukowiec
oraz pasjonat żeglarstwa śródlądowego i morskiego.

EMISJA: OD 6 GRUDNIA, PONIEDZIAŁEK, GODZ. 18:30

OPARTE NA FAKTACH

Dzielni ludzie na trudne czasy. Biografie osób, którym nie było wszystko jedno. Czy widzowie pamiętają historię Jerry'ego Conlona niesłusznie oskarżonego o członkostwo w IRA i osadzonego w więzieniu razem z własnym ojcem? Albo mnichów z Tibhirine porwanych i zabitych przez islamistów? Lub brytyjskich gejów wspierających strajkujących walijskich górników? Jeśli nie, Ale Kino+ zachęca do obejrzenia tej serii. To opowieść o jednostkach, których wartości były ważniejsze niż wszystko inne. Seria na dzisiejsze, rozmyte i relatywistyczne czasy o ludziach, którym nie było wszystko jedno.

EMISJA: OD 4 GRUDNIA, SOBOTA, GODZ. 22:00

TŁUSZCZ TO ZDROWIE?

Rzetelna amerykańska robota. O mitach dietetycznych i nieszczęściach które z tego wynikają. Łamiące stereotypy i merytorycznie wnoszące sporo faktów.

EMISJA: 5 GRUDNIA, NIEDZIELA, GODZ. 22:00

CO Z TĄ SOLĄ?

Dokumentalna, popularnonaukowa wyprawa w świat soli od geologicznych głębin naszej planety, w sam środek ludzkiego organizmu, gdzie sól okazuje się jednym z fundamentów życia. Co oznaczało dla Ziemi pojawienie się soli, co w niej jest zbawienne, a co szkodliwe?

EMISJA: 12 GRUDNIA, NIEDZIELA, GODZ. 22:00

Planete+ to polski kanał, którego wyróżnia bogactwo i różnorodność tematów. Prezentuje niezwykłe biografie, zagadki historii, zjawiska popkulturowe, zachwycającą naturę oraz interesujące podróże. Dzięki temu stacja idealnie trafia w gusta zróżnicowanej widowni, m.in.:

  • osób w wieku 25-54 lata z dochodami powyżej 3500 zł (AFF = 209),
  • osób w wieku 25-59 lat z miast powyżej 50 tysięcy mieszkańców (AFF = 217)
  • osób w wieku 20-54 lata z wyższym wykształceniem (AFF = 200).

Ponadto stacja może się pochwalić prawie 21% wzrostem udziału oglądalności w grupie kobiet w wieku 16-49 lat z miast powyżej 50 tysięcy mieszkańców.

DANE: NAM, X 2021, AFF vs. A16-49, SHR% X 2020 vs. X 2021, 06:00:00-25:59:59, Day Parts.