JESIENNNE PODRÓŻE? TYLKO W TOWARZYSTWIE TRAVEL CHANNEL!

TRAVEL CHANNEL to kanał dla widzów ciekawych świata - uczy jak podróżować z głową, oszczędnie, pomysłowo i bezpiecznie. Podpowiada co warto zobaczyć, czego doświadczyć i jakiej kuchni spróbować w odwiedzanych miejscach. Nie stroni także od ekstremalnych przygód, ekstrawaganckiego luksusu i nowych wrażeń. Przybliża życie ludzi na krańcach świata i pokazuje, jak realizują tam swoje marzenia i pasje. Travel Channel dociera z widzami tam, gdzie zawsze chcieli się wybrać i odkrywa przed nimi tajemnice historii, które od dawna chcieli poznać!

We wrześniu Martyna Wojciechowska zabierze widzów w najdalsze, często niedostępne dla turystów zakątki naszego globu w ramach cyklu „Kobieta na krańcu świata” emitowanego od poniedziałku do piątku, o godzinie 22:05. Dalekie podróże, niesamowici ludzie i ich zwyczaje oraz niezaspokojona ciekawość to także domena podróżnika, Przemka Kossakowskiego. Jego program „Kossakowski. Wtajemniczenie” widzowie mogą oglądać na antenie Travel Channel we wtorki o godzinie 21:30. Wrzesień to także czas zagranicznych premier takich jak „Grenlandia – wyspa skarbów”, „Ameryka na patencie” oraz kontynuacji popularnych serii „Dziwaczne potrawy: smakowite miasta”, „Najlepsze sekretne miejsca do pływania” czy „Wojny hotelowe”.

Przed nami więcej nowości! W programie „Polscy hotelarze” widzowie zobaczą jak radzą sobie Polacy, którzy postanowili wyprowadzić się za granicę, gdzie prowadzą własne hotele i pensjonaty. W formacie  „Koszmarne hotele” hotelowy ekspert wyruszy w podróż po Hiszpanii, aby pomóc podupadającym i źle zarządzanym biznesom. Na antenie zadebiutuje także seria „Dziwaczny świat”, którą poprowadzi Andrew Zimmern, znany z „Dziwacznych potraw”. Dokument „Krótka historia plastiku” pokaże jak powstaje plastik i jak przyczynia się do degradacji środowiska. Program wyjaśni też, w jaki sposób dotarliśmy do obecnego, globalnego kryzysu związanego z zanieczyszczeniem Ziemi.

POLSCY HOTELARZE

Premiera: niedziela 25 października godz. 18:30

W najnowszym programie Travel Channel wyruszymy w świat, aby przyjrzeć się życiu i działalności Polaków, którzy postanowili poza granicami naszego kraju prowadzić własne hotele i pensjonaty. To dzięki nim wyruszając w zagraniczną podróż możesz poczuć się jak w domu niemal w każdym zakątku świata. Zobaczymy, jak „od kuchni” wygląda ich biznes. Będziemy towarzyszyć właścicielom hoteli w ich codziennych zadaniach - od załatwiania różnych formalności, po zakupy i zarządzanie pracownikami. Poznamy historię oraz życie prywatne naszego gospodarza. Zobaczymy, jak wygląda jego codzienność poza prowadzeniem własnego hotelu w obcym kraju. Przyjrzymy się także miejscowym atrakcjom, których nie można przegapić, będąc w danym mieście lub państwie. Dzięki elementom subiektywnej narracji widz będzie mógł poczuć się jak gość hotelowy. Dokładnie przyjrzymy się zarówno pokojom, serwowanym lokalnym specjałom, jak i dodatkowym atrakcjom, które oferuje hotel.

KOSZMARNE HOTELE

Premiera: koniec października

W nowym programie na Travel Channel hotelowy ekspert wyruszy w podróż po Hiszpanii, żeby pomóc wrócić do gry podupadającym i źle zarządzanym hotelom. Obnaży słabości personelu, zajrzy w każdy brudny kąt i wytknie właścicielom ich błędy, a wszystko po to, żeby przeprowadzić rewolucję i zachęcić podróżnych do wybrania właśnie tego miejsca na nocleg. Zobaczymy, jak drobne zmiany wnętrza potrafią zdziałać cuda, a nieokiełznany personel zamieni się w wyszkoloną, profesjonalną załogę.

DZIWACZNY ŚWIAT

Premiera: piątek 2 października godz. 21:00

W tej serii prowadzący Andrew Zimmern, znany widzom Travel Channel z kultowych już „Dziwacznych potraw”, nie tylko odkryje przed widzami wyjątkowe smaki egzotycznych kuchni, ale posunie się o krok dalej. Zobaczymy, jak zmierza się ze swoimi słabościami i pokonuje bariery, żeby jeszcze bardziej zanurzyć się w kulturze kraju, który odwiedza. Andrew weźmie udział w najbardziej niezwykłych i niepowtarzalnych tradycjach z różnych zakątków świata.

KRÓTKA HISTORIA PLASTIKU

Premiera: grudzień

Dokument przedstawia losy plastiku od chwili jego powstania. To sztuczne tworzywo przyczynia się do degradacji środowiska. Twórcy filmu wskazują na potencjalne rozwiązania tego problemu, jakie mogą być wdrożone przez zwykłych ludzi, przedsiębiorstwa oraz państwa. „Krótka historia plastiku” wyjaśnia w jaki sposób dotarliśmy do naszego obecnego, globalnego kryzysu związanego z zanieczyszczeniem tworzywami sztucznymi i jak przemysł naftowy i gazowy zmanipulował toczące się wokół niego dyskusje.