Jesień na czterech kółkach w Sportklubie!

Programowa ofensywa Sportklubu! Jeszcze tej jesieni portfolio stacji wzbogaciło się o kolejne transmisje – oprócz zmagań z rodzimych rozgrywek ligowych i szlagierowych starć z najlepszych europejskich lig w koszykówce i piłce ręcznej, fani w październiku i listopadzie będą mogli obejrzeć na żywo aż trzy serie wyścigowe: DTM, NASCAR Xfinity Series i Supercars Championship! 

NASCAR Xfinity to seria wyścigów samochodowych organizowana pod auspicjami NASCAR, często nazywana „mniejszą ligą” dorosłego Monster Energy NASCAR Cup Series. Wyścigi te najczęściej odbywają się w ten sam weekend, co najpopularniejsza seria wyścigowa w Stanach Zjednoczonych i rozgrywane są dzień przed głównym startem. Jesienią do rozegrania zostały jeszcze cztery rundy, a wszystkie kibicie motorsportu zobaczą na żywo wyłącznie w Sportklubie! Najbliższy wyścig, Kansas Lottery 300, już 19 października. Po nim nastąpi trzytygodniowa przerwa, a rywalizacja wznowiona zostanie 2 listopada rundą O'Reilly Auto Parts 300, która rozegrana zostanie na Texas Motor Speedway w Fort Worth. Dokładnie tydzień później przedostatni wyścig sezonu, Desert Diamond West Valley Casino 200 w Avondale, a rok zwieńczy wielki finał na Homestead–Miami Speedway i wyścig Ford EcoBoost 300. Wszystkie pozostałe tegoroczne rundy na żywo w Sportklubie! 

Także cztery rundy zostały do rozegrania w Supercars Championship, kolejnej serii, która jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje na antenie Sportklubu. Po NASCAR przenosimy się tym razem na drugi koniec świata, Supercars bowiem to niezwykle widowiskowe wyścigi rozgrywane na antypodach. Bieżący sezon składał się z 15 rund, do końca roku do rozegrania pozostały jeszcze cztery – wszystkie do zobaczenia w Sportklubie. Najbliższy wyścig zaplanowany jest w Bathurst w Nowej Południowej Walii i będzie miał miejsce już 13 października. Jeszcze w tym miesiącu karuzela Supercars Championship zatrzyma się na Surfers Paradise Street Circuit (26-27 października), na którym zaplanowany jest wyścig Gold Coast 600. Dwa kolejne starty odbędą się już w listopadzie i będą to kolejno: Sandown 500 w Springvale (9-10 listopada) oraz Newcastle 500 (23-24 listopada). 

Długodystansowe NASCAR Xfinity Series i Supercars Championship to niejedyne niespodzianki dla miłośników motoryzacji przygotowane tej wiosny przez Sportklub. Uzupełnieniem tych transmisji będzie dodatkowo specjalny event spod znaku DTM, który w dniach 22-24 listopada rozegrany zostanie w Japonii. O jego wyjątkowości świadczy fakt, że DTM połączył w nim siły z Super GT, aby wspólnie zorganizować jedno, ogromne pod każdym względem wydarzenie. Z pewnością impreza ta dla fanów obu serii będzie wyjątkowym doznaniem i być może otwarciem nowego rozdziału głębszej współpracy.