INSPIRUJĄCE KOBIETY NA KANALE NAT GEO PEOPLE

Nat Geo People to wyjątkowy kanał, tworzony głównie z myślą o kobiecej widowni. W zbliżających się tygodniach planuje pokazać im inspirujące historie o odważnych i ambitnych kobietach, które nie bały się przełamywać barier oraz własnych słabości w drodze do wyznaczonych celów.

JANE GOODALL: NADZIEJA NA PRZYSZŁOŚĆ

Emisja w niedzielę 13 września o godz. 14.00 w Nat Geo People

W 1986 roku badaczka szympansów, Jane Goodall, postanowiła skupić się na aktywizmie na rzecz obrony zwierząt i walce o ochronę środowiska. W czasach kryzysu klimatycznego misją Brytyjki stało się przekonanie społeczeństwa, że jeszcze nie jest za późno na zmiany. Film jest kontynuacją dokumentu „Jane” z 2017 roku.

W POSZUKIWANIU AMELII

Emisja w niedzielę 20 września o godz. 14.00 w Nat Geo People

Ekipa National Geographic towarzyszy Bobowi Ballardowi w próbie rozwiązania tajemnicy zniknięcia podróżniczki Amelii Earhart. To także okazja do przybliżenia tej niezwykłej postaci, która wyprzedziła swoje czasy o mniej więcej stulecie - pilotka rekordzistka i nieugięta orędowniczka praw kobiet. Ballard usilnie szuka odpowiedzi na pytanie, jaki los spotkał Amelię?

JAK ZMIENIĆ ŚWIAT

Emisja w niedzielę 27 września o godz. 14.00 w Nat Geo People

Priyanka Chopra Jonas oraz Becky G włączają się w kampanie Global Citizen. Ich celem jest przekonanie światowych przywódców do wprowadzenia zmian, które pozwolą wyeliminować skrajne ubóstwo w każdym zakątku globu.