ID – nowa odsłona kanału

7 października 2020 roku kanał ID zmienia swoją identyfikację wizualną i startuje z nową oprawą graficzną! ID od lat cieszy się światową pozycją lidera wśród kanałów o tematyce kryminalno-rozrywkowej. Ramówka stacji pełna emocji i mistrzowsko poprowadzonych kryminalnych historii opartych na faktach przyciąga przed telewizory szczególnie kobiecą widownię. Kanał w bieżącym roku zanotował znaczący wzrost w grupie W16-49 (SHR=0,31% +23% RDR, AFF=134) i W25-59 (SHR=0,33% +34% RDR, AFF=214).

Nowa identyfikacja wizualna jest odpowiedzią na dynamiczne zmiany świata mediów, podkreśla wyjątkową pozycję kanału i jego unikalny charakter. ID nieustannie poszukuje prawdy a opowiadając z sercem prawdziwe kryminalne historie zapewnia rozrywkę nadająca sens życiu ludzi. Produkcje z biblioteki kanału pełne są blasków i cieni człowieczeństwa, rzucają światło na to, co w ludziach najgorsze oraz to, co najlepsze. Nadrzędnymi wartościami stacji są prawda, nadzieja i empatia. ID z szacunkiem i współczuciem podchodzi do swoich bohaterów a pokazując mroczne historie dba o to, aby być pozytywną siłą w ich życiu a także w życiu swoich widzów. Pozycje programowe pokazują prawdziwą pracę detektywów oraz wysiłki ofiar i ich rodzin poszukujących sprawiedliwości. Kanał celebruje nadzieję – to ona zapewnia przetrwanie i daje bohaterom siłę do działania, gdy sytuacje wymykają się spod kontroli a widzom pozwala wierzyć, że dobro zatriumfuje.

W najbliższych tygodniach wśród premierowych pozycji znajdą się między innymi:

MORDERCZA NIEDZIELA

Zapraszamy na spotkania z najokrutniejszymi seryjnymi mordercami w historii współczesnej Ameryki. Te wstrząsające filmy dokumentalne odsłonią kulisy tragicznych wydarzeń zakończonych potworną zbrodnią. Zobaczymy nie tylko ciekawe wywiady, ale także niepokazywane do tej pory policyjne nagrania filmowe odsłaniające szokującą prawdę. Dokument Bestia znad Green River. Zaginieni chłopcy z Pensylwanii przedstawia historię zaginięcia czterech młodych mężczyzn na spokojnej wsi w Pensylwanii – wszyscy czterej zniknęli w ciągu niespełna tygodnia w 2017 roku. Z kolei program Listy od seryjnej morderczyni to spisane własnymi słowami wyznania pierwszej w historii Ameryki seryjnej morderczyni, które swoje najmroczniejsze sekrety zdecydowała ujawnić najlepszej przyjaciółce Dawn Botkins. Dokument Ted Bundy: umysł mordercy to wyprawa w głąb mrocznego umysłu najgroźniejszego seryjnego zabójcy Ameryki. W programie zobaczymy archiwalne filmy i usłyszymy głos samego potwora.

KRÓL TYGRYSÓW: MROCZNY ŚWIAT

Przedziwny i mroczny świat stworzony przez Josepha Maldonado-Passage'a stał się już tematem filmów i programów telewizyjnych. Ten król tygrysów posługujący się pseudonimem Joe Exotic miał w swoim ekscentrycznym życiu jedną, równie groźną jak on, rywalkę - Carole Baskin, niekwestionowaną królową tygrysów. Ta wciągająca seria programów odkrywa jedną z największych tajemnic kryminalnych naszych czasów, której głównym bohaterem jest sam Joe Exotic. Carole, którą można kochać lub nienawidzić, jest właścicielką azylu dla zwierząt. Czy kobieta jest bezinteresowną aktywistką i obrończynią zwierząt, pełną niespożytych sił mimo tajemniczego zniknięcia swojego męża? A może to ona ukartowała zniknięcie Dona Lewisa, aby przejąć kontrolę nad jego majątkiem i zniszczyć swoich przeciwników? W programie zobaczymy niepokazywany wcześniej materiał filmowy ujawniający sekrety, które znał tylko Joe Exotic. Czy kiedykolwiek uda nam się poznać prawdę o tych przedziwnych ludziach?

ŁAŃCUCH ZBRODNI

Gdzie jest zbrodnia, tam musi być i jej motyw. Detektywi muszą najpierw ustalić ten pierwszy krok. Często prawdziwa tożsamość zabójcy ukryta jest pod plątaniną kłamstw, a nienawiść i chęć zemsty jest paliwem napędzającym mroczny, przestępczy umysł. Złoczyńcy mogą spędzić na wolności długie lata, aż w końcu zdradzi ich jeden mały detal, odsłaniając kulisy historii pełnej przemocy i strachu. Ustalenie tożsamości przestępcy pomaga nie tylko odkryć inne zbrodnie, ale wreszcie pozwala rodzinom ofiar zamknąć smutny rozdział ich życia. W tej mrożącej krew w żyłach serii programów weźmiemy udział w śledztwach, które wyprowadzą złoczyńców z cienia i wreszcie postawią przed sądem. Poznamy seryjnych morderców oraz kulisy zemst i intryg w prawdziwie filmowym stylu.

PROCES NA GORĄCO

Gdy na sali sądowej ludzie doprowadzani są na skraj wytrzymałości nerwowej, często tracą panowanie nad sobą. A wówczas może wydarzyć się wszystko! W tej serii programów zobaczymy niecodzienne zdarzenia, które miały miejsce na salach sądowych: od więźnia, który po raz pierwszy od trafienia za kratki wziął na ręce własne dziecko po oskarżonych, którzy składają zeznania pod wpływem narkotyków i zaciekłe awantury. Posłuchamy wywiadów z oskarżonymi, świadkami i członkami rodzin. Dowiemy się, jak oceniają sądową codzienność adwokaci, prokuratorzy i psychologowie sądowi.

STREFA TAJEMNIC ID

Zapraszamy na programy dokumentalne, które odsłonią nam tajemnice największych przestępstw i zbrodni, z których wiele nadal pozostaje bez rozwiązania. „Brittany Murphy: tajemnicza śmierć gwiazdy” to dokument, który wnikliwie analizuje okoliczności śmierci gwiazdy Hollywood. Aktorka zmarła w wieku zaledwie 32 lat w 2009 roku. Choć oficjalnie przyczyny śmierci były naturalne, wiele osób twierdzi, że padła ofiarą morderstwa. Z kolei program „Co się stało z Jennifer Dulos?szuka prawdziwej przyczyny tajemniczego zaginięcia matki piątki dzieci. W programie „Ostatnia lekcja Kyrona Hormana” zdesperowana matka chce poznać okoliczności zaginięcia jej siedmioletniego syna z 2010 roku. Dokument „Zabójca z kampusu” to śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa studentki college’u. Czy nowe technologie naprowadzą policję na trop zabójcy? „Zniknięcie Heather Elvis” odsłania kulisy zaginięcia młodej kobiety, która uwikłała się w miłosny trójkąt pełen kłamstw i nienawiści.

DANE: NAM; 01.01 - 05.10.2020 vs 01.01 - 05.10.2019; SHR%; W16-49, W25-59; AFF vs A16-49.