„GRAŻYNA TORBICKA ZAPRASZA” DO ŚWIATA POLSKIEJ KINEMATOGRAFII I MIESIĄC Z HARRYM POTTEREM W KWIETNIU W TVN FABUŁA

TVN Fabuła to kanał dla prawdziwych miłośników kina i seriali! Udział w widowni
w grupie komercyjnej w styczniu i lutym 2019 wzrósł o ponad 22% w stosunku do tego samego okresu w 2018 roku.

W wiosennej ofercie programowej stacji, już w kwietniu, na widzów będzie czekał najsłynniejszy czarodziej XXI wieku ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Przez cały miesiąc widzowie będą mieli okazję śledzić losy Harry’ego Pottera i dwójki jego przyjaciół w ich walce z największym czarnoksiężnikiem na świecie, Lordem Voldemortem! Wszystkie osiem części zostanie wyemitowanych w TVN Fabuła w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 20:00.

23 kwietnia widzowie zobaczą także nagrodzoną 4 Oscarami „Incepcję”, w której Christopher Nolan z gwiazdorską obsadą zabierze widzów do fascynującego świata snów i podświadomości. W rolach głównych prawdziwe sławy Hollywood, takie jak Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page czy Tom Hardy! 2 kwietnia o 20:00 widzowie będą mieli okazję śledzić losy zawodowych zabójców, polujących na członków brytyjskich sił specjalnych, w rolach głównych Jason Statham, Clive Owen i Rober De Niro w „Elicie Zabójców”. Oprócz tego, pomiędzy 8 a 11 kwietnia na kanale zostaną wyemitowane wszystkie cztery części „Zabójczej broni”.

Ale TVN Fabuła to nie tylko fantasy, filmy akcji czy komedie kryminalne, kobieca widownia również może liczyć na wieczory pełne romantycznych uniesień i przezabawnych scen! Katherine Heigl wcieli się w rolę Alisson, której życie wywróci się do góry nogami po suto zakrapianej nocy – „Wpadka” 18 kwietnia o godzinie 20:00. Na sam koniec miesiąca Sarah Jessica Parker zaprosi widzów do świata mody, pieniędzy i seksu! 29 i 30 kwietnia na antenie TVN Fabuła wyemitowane zostaną dwie części „Seksu w wielkim mieście”, które są kontynuacją kultowego już serialu o tej samej nazwie.

TVN Fabuła zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie. Oprócz fantastycznej filmowej ramówki, od 12 kwietnia widzowie będą mieli okazję oglądać nową odsłonę programu wybitnej dziennikarki filmowej w premierowym programie pt.: „Grażyna Torbicka zaprasza”. Gospodyni programu przeprowadzi pogłębione wywiady z twórcami nowego polskiego kina. Porozmawia o tym, co jest dla nich najważniejsze, co tak naprawdę, myślą o kinie i otaczającym ich świecie. Gośćmi dziennikarki będą postacie, które już z impetem weszły do świata polskiego i europejskiego kina, ale wciąż reprezentują nowe pokolenie artystów. Są bezkompromisowi, odważni, tolerancyjni, stawiają niewygodne pytania, zmieniają spojrzenie na polskie kino, mówią swoim głosem. W programie odpowiemy na pytania: Przeciwko czemu się buntują? Jakie schematy łamią? O czym będzie opowiadać nowe polskie kino?  Czy trudne jest przemawianie własnym głosem? Jaka była droga, którą przeszli? Jak widzą swoją przyszłość? Premiera 12 kwietnia o 22:40.

Nie zabraknie też propozycji dla widzów spragnionych newsów z kuźni najlepszych produkcji filmowych na świecie! „Przystanek Hollywood” to nowy program filmowy, w którym dziennikarka Anna Wendzikowska przedstawi najbardziej aktualne wiadomości ze świata Hollywood. Widzowie zobaczą rozmowy z popularnymi aktorami oraz reżyserami. W programie pojawią się również kulisy topowych produkcji z fabryki snów. Premiera 4 kwietnia o 22:15.

To oczywiście nie koniec nowości! Autorski program Andrzeja Sołtysika odkryje te bardziej wstydliwe i kontrowersyjne oblicze X muzy. Na przykładzie konkretnych tytułów i gwiazd filmowych będzie okazja prześledzić kilka mniej oczywistych wątków w historii kinematografii, np. jak twarda pornografia przenika się z kinem masowym albo w jaki sposób kino obraża nasze uczucia religijne. Uczestnikami kameralnych dyskusji będą postacie z szeroko pojętego show-biznesu. To ambitna rozrywka dla wszystkich pasjonatów filmu. Premiera 9 kwietnia o 22:30.

Dane: NAM, SHR%, A16-49, H1 2018 vs. I-II 2019, 6:00-25-59