FILMOWE HITY I NOWOŚCI NA ANTENIE METRA – „DLA SIEBIE, DLA ŚWIATA” OD 13. PAŹDZIERNIKA

Metro to nie tylko seriale i programy dokumentalne ale też polskie i hollywoodzkie filmy kinowe. Wśród najchętniej oglądanych filmów minionych wakacji znalazły się takie produkcje jak: „Wszyscy ludzie Króla” z wynikiem SHR = 5,8% oraz AFF = 490, „Gracz” SHR = 3,2%, AFF = 251 oraz „Moneyball” SHR = 2,8% i AFF = 493 w grupie mężczyzn z miast. Tegoroczna, jesienna ramówka METRA będzie także wypełniona światowymi hitami. 12. września o 23:00 widzowie będą mieli okazję obejrzeć nagrodzony 5 Oscarami dramat wojenny „Szeregowiec Ryan” z Tomem Hanksem w roli głównej. To historia kapitana Johna Millera, który otrzymał rozkaz poprowadzenia swojego oddziału za linię wroga w niebezpiecznej misji znalezienia i ocalenia jednego człowieka - szeregowca Jamesa Ryana. Już w sobotę 14. września o 20:10 zostanie wyemitowany thriller „Tłumaczka” z Nicole Kidman w roli głównej, która staje się świadkiem rozmowy o planowanym zamachu na jednego z przywódców państw afrykańskich. Nie zabraknie też pozycji dla fanów filmów akcji. 28. września o 20:10 widzowie zobaczą Roberta Redforda w filmie „Ostatni bastion”.

Nowa godzina emisji programu informacyjnego – Metro 18:30

Metro 18:30 to odpowiedź na dzisiejsze tempo życia i najszybszy program informacyjny. W dziesięciominutowym serwisie widzowie poznają między innymi wiadomości ze świata nauki i technologii, niesamowitych ludzi – pasjonatów ekstremalnych sportów, których nie ogranicza żadne ryzyko oraz autorów niezwykłych i inspirujących eksperymentów. Podczas przybliżania widzom świata nie zabraknie także prezentacji jego najpiękniejszych zakątków, przedstawionych za pomocą niesamowitych ujęć. Emisja od poniedziałku do piątku o 18:30!

Jesienna nowość – „Dla siebie, dla świata” od 13. października

Od 13. października w każdą niedzielę o 18:00 widzowie będą mieli okazję oglądać 8-odcinkową serię dokumentalną „Dla siebie, dla świata”, w której poznają inspirujące historie ludzi,  którzy na krótko lub na dłużej zostawili swój kraj, pracę, czasami rodzinę, poświęcili swój czas, a nawet prywatny majątek, aby pomagać potrzebującym. Kamera będzie towarzyszyć im w pracy, poznamy także społeczności, którym pomagają.

Pomoc potrzebującym to nie tylko praca, bądź pasja. To przede wszystkim misja. Nauczanie i dożywianie dzieci w Kenii, budowa szkół w Nepalu, kopanie studni w Tanzanii, opieka nad sierotami w Ugandzie, wsparcie dla najuboższych w Rumunii – każda inicjatywa się liczy.

Co poświęcili bohaterowie, by pomóc drugiemu człowiekowi? Dlaczego zdecydowali się to robić? Misja spełnia często dwa zadania: wspiera potrzebujących, ale pozwala też spełnić siebie, odnaleźć sens własnego życia, osiągnąć osobisty sukces. Działalność charytatywna nie przynosi sławy ani bogactwa. Jedyną zapłatą za trud włożony w niesienie pomocy, to satysfakcja, która jest największą nagrodą dla wolontariuszy. Emisja od 13. Października o 18:00 w kanale METRO!

Dane: NAM, VII – VIII 2019, programmes, M 16-49 C50K+, SHR%, AFF vs. A 16-49