Fightklub – wiosna pod znakiem gal ONE on TNT!

Kwiecień w Fightklubie to przede wszystkim cztery niezwykłe gale ONE on TNT – widowiska organizowane w Stanach Zjednoczonych przez największą azjatycką federację MMA, ONE Championship. Pierwsze z nich miało miejsce 8 kwietnia, trzy kolejne zaplanowane są na 15, 22 i 29 kwietnia – wszystkie na żywo wyłącznie na antenie Fightklubu.

15 kwietnia w Fightklubie gala ONE on TNT II z walką wieczoru: Christian Lee vs Timofey Nastyukhin. Pierwszy z nich bronił będzie swojej korony mistrza świata ONE w wadze lekkiej, drugi – sklasyfikowany obecnie na trzeciej pozycji w rankingu – spróbuje odebrać mu tytuł. Na tej samej gali do oktagonu wróci Martin Nguyen, wieloletni czempion ONE, dla którego będzie to pierwszy pojedynek od przegranej październikowej walki z Thanhem Le. Nguyen, obecnie czołowy zawodnik wagi piórkowej, rozpocznie swój ponowny marsz na szczyt od starcia z Kim Jae Woongiem. Uzupełnieniem głównej karty będzie starcie ONE Super Series Muay Thai w wadze słomowej, w którym zmierzą się Wondergirl Fairtex i Amber Kitchen.

ONE Championship nie da fanom szansy na odpoczynek, bo już 22 kwietnia zaprasza na kolejne show ze Stanów Zjednoczonych, tym razem z gwiazdami wagi ciężkiej i kilkoma legendami organizacji. W głównym starciu gali ONE on TNT III Amir Aliakbari z Iranu zmierzy się z niepokonanym rosyjskim gwiazdorem Anatolijem Malychinem. Wielce prawdopodobne, że zwycięzca tej konfrontacji może być kolejnym rywalem dla niekwestionowanego mistrza ONE w wadze ciężkiej, Brandona Very. W ONE Super Series Muay Thai widzowie będą mieli okazję zobaczyć w akcji pojedynek ikon: Nieky Holzken vs John Wayne Parr, a uzupełnieniem Main Card będzie starcie Yoshihiro Akiyama vs Mohammad Karaki.

Zwieńczeniem miesięcznego maratonu z ONE on TNT będzie czwarta i ostatnia gala, którą na żywo zobaczyć będzie można w Fightklubie 29 kwietnia. Głównym gwoździem show będzie pojedynek mistrza świata wagi półciężkiej, Aung La N Sanga, który bronił będzie tytułu w starciu z dobrze sobie znanym Witalijem Bigdashem. Będzie to już ich trzecie starcie w historii. Kto wyjdzie z niego zwycięsko i zakończy trylogię z mistrzowskim pasem? W głównej karcie gali ONE on TNT IV znalazło się miejsce dla debiutującego, ale bardzo wysoko cenionego przez ekspertów, Stephena Lomana, który zmierzy się z Johnem Linekerem oraz dla amerykańskiej gwiazdy Sage’a Northcutta. On z kolei skrzyżuje rękawice z czwartym zawodnikiem rankingu wagi lekkiej, Shinyi Aokim.

Wszystkie gale ONE on TNT na żywo w Fightklubie!