Eurosport – wielki sukces MŚ w lekkoatletyce i ekscytująca zima

Relacje z mistrzostw świata w lekkoatletyce Doha 2019 okazały się wielkim sukcesem Eurosportu! Transmisje telewizyjne na antenie Eurosportu 1 zgromadziły ponad 3,3 miliona osób. Materiały związane z imprezą wygenerowały na platformach internetowych nadawcy przeszło 14,5 mln odsłon. Podczas najważniejszego testu przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi Tokio 2020, które w całości pokaże jedynie Eurosport, znakomitą oglądalność osiągnęła transmisja konkursu rzutu młotem mężczyzn z eksperckim komentarzem Szymona Ziółkowskiego, mistrza olimpijskiego z Sydney.

Po upalnym Katarze oczy widzów Eurosportu powoli zwracają się ku znacznie mroźniejszym miejscom. Sportowa zima na antenach Eurosportu rozpocznie się już pod koniec października, gdy najlepsze alpejki i najlepsi alpejczycy świata staną na starcie slalomu giganta w Soelden. 22 listopada do rywalizacji wrócą skoczkowie narciarscy z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim, Piotrem Żyłą, Maciejem Kotem, Stefanem Hulą i Jakubem Wolnym na czele! Eurosport zapewni widzom pełne transmisje z konkursów, a także kwalifikacji do nich! Polacy będą rzecz jasna w gronie faworytów całego Pucharu Świata, a ich rywalizację z resztą stawki na wszystkich zawodach śledzić i relacjonować będą reporterzy Eurosportu.

Do końca marca widzów czekają wypełnione wielkimi emocjami transmisje skoków narciarskich, biathlonu, narciarstwa alpejskiego, biegów narciarskich i kombinacji norweskiej.

Nowością w zimowej ramówce Eurosportu będą łączone relacje ze studia z udziałem znakomitych ekspertów takich jak Jakub Kot czy Tomasz Sikora, które przeprowadzą widzów przez cały dzień rywalizacji na zimowych arenach – od narciarstwa alpejskiego, przez biathlon aż do skoków narciarskich. Widzów Eurosportu czekają setki godzin transmisji wspaniałej walki o pucharowe punkty, a wszystko z najlepszym komentarzem m.in. Marka Rudzińskiego, Igora Błachuta i Tomasza Jarońskiego.

Najważniejsze daty sezonu zimowego:

  • 26-27 października – inauguracja Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Soelden
  • 22-24 listopada – inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle
  • 28 listopada – 1 grudnia – Ruka Nordic
  • 30 listopada – 8 grudnia – inauguracja Pucharu Świata w biathlonie w Oestersund
  • 28 grudnia – 6 stycznia – Turniej Czterech Skoczni
  • 24-26 stycznia – Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem
  • 12-23 lutego – mistrzostwa świata w biathlonie w Anterselwie
  • 7-15 marca – Raw Air
  • 20-22 marca – mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy