Eurosport 1 i Eurosport 2 na czele oglądalności kanałów sportowych w ubiegłym tygodniu

W tygodniu od 17 do 23 stycznia Eurosport 1 był zdecydowanie najchętniej oglądanym kanałem sportowym w Polsce, a Eurosport 2 zajął w tym zestawieniu drugie miejsce. Hitami były skoki narciarskie w Titisee-Neustadt, mecze Igi Świątek w Australian Open oraz spotkania reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej.

Wszystkie dziesięć najchętniej oglądanych transmisji sportowych w ubiegłym tygodniu w Polsce było emitowanych na antenach Eurosportu! Największą widownię zgromadziły relacje z Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Ponad 500 tys. widzów przyciągnęły także transmisje meczu Polska – Niemcy na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej mężczyzn oraz spotkania Iga Świątek – Daria Kasatkina w trzeciej rundzie Australian Open. W ubiegłym tygodniu na antenach Eurosportu wyemitowanych zostało aż 215 godzin relacji na żywo z pasjonujących wydarzeń sportowych – wielkoszlemowego Australian Open, mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn, snookerowego turnieju Shoot Out oraz Pucharów Świata w dyscyplinach zimowych – skokach narciarskich, biathlonie, narciarstwie alpejskim i biegach narciarskich. Niezwykle bogata oferta przełożyła się na bardzo wysoką oglądalność obu kanałów Eurosportu. W minionym tygodniu Eurosport 1 i Eurosport 2 zajęły dwa pierwsze miejsce wśród kanałów sportowych w Polsce.

Kolejne dni i tygodnie zapowiadają się równie emocjonująco! Już w nocy z wtorku na środę Iga Świątek zagra z Kaia Kanepi w ćwierćfinale Australian Open. Półfinały i finały turnieju w Melbourne zaplanowane są od czwartku do niedzieli. Przed nami także ostatni mecz Polaków na mistrzostwach Europy – we wtorek biało-czerwoni zmierzą się z Hiszpanami. W piątek rozegrany zostanie mecz o 5. miejsce oraz półfinały, a spotkanie o 3. miejsce oraz finał odbędą się w niedzielę. W weekend Eurosport pokaże również ostatnie skoki Polaków przed wylotem do Pekinu. Zimowa Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 4 lutego.