DISNEY XD – WALKA ZE ZŁEM W DWÓCH NIEZWYKŁYCH SERIALACH: „MECH–X4” ORAZ „STAR WARS: PRZYGODY FREEMAKERÓW”

Tej jesieni Disney XD pokaże nowe odcinki znanych i lubianych seriali, w których bohaterowie będą walczyć w obronie swoich miast i galaktyk. W październiku stacja przygotowała dla swoich fanów dwie niesamowite serie – „Mech–X4” oraz „Star Wars: Przygody Freemakerów”. Wyjątkowa oferta programowa kanału sprawia, że Disney XD cieszy się dużą popularnością wśród chłopców (67% widzów stacji), a także wysokim dopasowaniem do tej grupy widzów (AFF = 168, M 7-12).

Mech–X4 – nowe odcinki 2. sezonu październik-listopad

Już w październiku Ryan i jego przyjaciele powracają, by po raz kolejny obronić miasto przed potworami. Ryan cierpi na dziwną przypadłość: technopatię, czyli zdolność kontrolowania urządzeń technicznych za pomocą umysłu. Jego talent w zagadkowy sposób budzi do życia gigantycznego robota Mech–X4, zbudowanego przez tajemniczego geniusza do obrony miasta. „Mech–X4” cieszy się dużą popularnością wśród chłopięcych widzów w wieku 7-12 lat (3% SHR%, M 7-12). Ponadto, serial może pochwalić się wysokim indeksem AFF w tej samej grupie widzów (AFF = 215, M 7-12).

Star Wars: Przygody Freemakerów – nowe odcinki 2. sezonu od 16 października

Od połowy października stacja Disney XD zaprasza na premierowe odcinki drugiego sezonu serialu „Star Wars: Przygody Freemakerów”. Rodzina Freemakerów buduje i sprzedaje statki kosmiczne skonstruowane z części wraków latających po całej galaktyce. Kiedy wrażliwy na Moc dwunastolatek Rowan Freemaker odkrywa Kryształowy Miecz – pradawny artefakt związany z Jedi – całe jego życie staje na głowie. Rodzina Freemakerów zaczyna walkę z Imperium o pokój i wolność galaktyki. Serial jest bardzo dobrze dopasowany do grupy starszych chłopców 7-15 lat (AFF = 207, M 7-15). Poprzednie odcinki osiągnęły także wysoki udział w grupie M 7-12 lat (2% SHR%).

Dane: NAM, H1 2017, 6:00-20:59, ADH%; AFF vs A 4-12, Dayparts; Q2 2017, SHR%; AFF vs A 4-12, Programmes