DISCOVERY SCIENCE - WZMAGA CIEKAWOŚĆ ŚWIATA, ODKRYWA GŁĘBOKO SKRYWANE TAJEMNICE

W tym sezonie Discovery Science zaprasza widzów nie tylko na wyprawę na krańce ziemi, ale również na podróż w czasie! Od heroicznych ekspedycji na lodowce, po zagadki starożytnego Egiptu - zróżnicowany zestaw propozycji programowych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Łączy je jedno: ciekawość świata i nieustanne odkrywanie tajemnic.

Już w lutym Discovery Science zabiera widzów do najmroźniejszych zakątków ziemi.  W każdy wtorek miesiąca stacja przygotowała specjalny tytuł opowiadający o najbardziej brawurowych wyprawach i biorących w nich udział śmiałkach, nie bojących się temperatur mocno poniżej zera!  Wśród proponowanych pozycji znajdują się: „Największa tajemnica Mount Everest”, „Ocalić życie na Evereście”,  „Pomoc drogowa na Alasce” oraz  „Śmierć w cieniu Everestu”.

W marcu natomiast stacja zaprasza naTajemnice starożytnych mumii” oraz „Smakołyki z fabryki”. Pierwsze zabiorą widzów w podróż po ukrytych skarbach antycznego Egiptu. Archeolog Ramy Romany bada sekrety najstarszych grobowców i miejsc pochówku na Ziemi. Nawigując między rozmaitymi legendami, mitami oraz przypowieściami, próbuje odkryć pochodzenie każdej mumii, a także poznać historię  życia, która się za nią kryje. Z pomocą nowatorskiej technologii bada artefakt, wysnuwając nowe teorie na temat tego, jak żyły starożytne cywilizacje.

Kolejne dwa maratony na Discovery Science zaplanowane są na kwiecień. Pierwszy poświęcony jest tajemnicom starożytnego Egiptu. Co niedziela stacja pokaże wyjątkową produkcję nawiązującą do architektury, kultury i sposobu życia dawnych Egipcjan. W programie znajdą się m.in. propozycje: „Zoom na architekturę”, „Expedition Unknown”. Drugi z kolei maraton stacja pokaże z okazji Dnia Ziemi – 22 kwietnia – i zawierać będzie programy poświęcone naszej pięknej planecie, m.in. „Krótka historia plastiku”, „Szkoła z ekomisją” czy głośny dokument „Ginący świat”.