DISCOVERY SCIENCE PREZENTUJE NIEWIARYGODNE ZJAWISKA

Discovery Science codziennie zabiera widzów do pasjonującego świata nauki i techniki. Pomaga znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania „Dlaczego?”, „co?”, „jak?”. W sierpniu widzowie przeniosą się w sam środek najsilniejszych burz na ziemi oraz poznają ciekawe zjawiska zarejestrowane przez NASA.

EKSTREMALNA POGODA

Ekstremalne zjawiska atmosferyczne to bardzo niebezpieczne, ale olśniewające spektakle, od tornad po tropikalne burze. Choć oglądamy je z fascynacją, musimy pamiętać, że ich siła może zmieniać i niszczyć ziemię. W tym paśmie programów przyjrzymy się największym cudom pogody i poznamy tajemnice Ziemi. W programach Kataklizmy pogodowe zobaczymy niesamowite zjawiska pogodowe z różnych zakątków świata opatrzone komentarzem ekspertów. W serii Dogonić tornado razem z meteorologiem Reedem Timmerem, filmowcem Seanem Caseyem i inżynierem meteorologii Timem Samarasem znajdziemy się w samym środku najsilniejszych burz na ziemi. Program z cyklu Tajfun na Filipinach to okazja, aby posłuchać wywiadów z naukowcami, którzy przypomną nam tragiczne wydarzenia z listopada 2013 roku. Wówczas rekordowo silny tajfun Haiyann spustoszył Filipiny. W programach Ciekawość: burza słoneczna towarzyszymy naukowcom i meteorologom kosmosu podczas badań Słońca i zjawisk zachodzących w środku tej gwiazdy. Jaki wpływ na nasz współczesny świat mógłby mieć ogromny rozbłysk słoneczny?
EMISJA: 7 SIERPNIA, PIĄTEK, GODZ. 23:00

NASA - ARCHIWUM TAJEMNIC

Wyprawy w kosmos zwykle pełne są niespodzianek. W tej fascynującej serii programów zobaczymy dziesięć najciekawszych, ale trudnych do wytłumaczenia zjawisk zarejestrowanych przez NASA. Posłuchamy relacji astronautów i naukowców NASA, którzy byli naocznymi świadkami tych jedynych w swoim rodzaju zdarzeń. Przyjrzymy się utrwalonym na zdjęciach i filmach tajemniczym obiektom. Czy nauka lub detektywistyczne działania naukowców są w stanie wytłumaczyć nam to, co widzimy na zdjęciach i filmach? A może kamery NASA zarejestrowały pierwsze ślady życia pozaziemskiego?
EMISJA: 3 SIERPNIA, PONIEDZIAŁEK, GODZ. 23:00

NASA - ARCHIWUM TAJEMNIC 2

Zapraszamy na kolejne spotkania z astronautami z NASA, którzy byli naocznymi świadkami przedziwnych, wręcz niewiarygodnych zjawisk. Zobaczymy uchwycone na kamerach NASA osobliwe i dziwne obiekty. Czy nauka jest w stanie wytłumaczyć te tajemnicze fenomeny? A może utrwalone na zdjęciach osobliwości to pierwsze ślady pozaziemskiego życia? W tej serii programów poznamy kulisy katastrofy UFO w Pensylwanii. Czy był to tajny sowiecki satelita, czy coś o wiele bardziej groźnego? Dowiemy się, czy NASA rzeczywiście odkryła na Merkurym coś niemożliwego, czyli zamrożoną wodę.
EMISJA: 17 SIERPNIA, PONIEDZIAŁEK, GODZ. 23:00