DISCOVERY SCIENCE PREZENTUJE KULISY STARTU STATKU KOSMICZNEGO „CREW DRAGON”

Już 10 października Discovery Science zabierze widzów do pasjonującego świata nauki i techniki. Kanał zaprezentuje kulisy wypraw statków kosmicznych:

NASA I SPACEX – AMERYKAŃSKI POWRÓT W KOSMOS

Amerykański powrót w kosmos” to najnowszy dokument o najgłośniejszej misji kosmicznej ostatnich lat – DEMO-2. Materiał pokaże kulisy startu statku kosmicznego „Crew Dragon” z soboty 30 maja, pierwszego załogowego lotu z terenu USA od blisko dekady.

Po latach przygotowań i testów, wspólny projekt firmy Elona Muska SpaceX oraz Amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA zakończył się w sobotę, 30 maja wielkim sukcesem. Po niemal 10-letniej przerwie z terenu USA wystartował pierwszy załogowy lot w kosmos. Rakieta „Falcon 9” o godz. 21:22 czasu polskiego ruszyła w podróż z przylądka Canaveral na Florydzie. Na pokładzie statku znajduje się dwóch amerykańskich astronautów – Robert Behnken i Douglas Hurley.

Program „Amerykański powrót w kosmos” przybliża szczegóły tej wyjątkowej misji. Zawiera też komentarze astronautów, inżynierów i ekspertów oraz unikalną relację z odpalenia rakiety i jej lotu na orbitę.
EMISJA: 10 PAŹDZIERNIKA, SOBOTA, GODZ. 22:00

MISJA SPACEX - POWRÓT Z KOSMOSU                

Wspólny projekt firmy Elona Muska SpaceX oraz Amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA zakończył się w sobotę, 30 maja wielkim sukcesem. Po niemal 10-letniej przerwie z terenu USA wystartował pierwszy załogowy lot w kosmos. W programie „Misja SpaceX - powrót z kosmosu” pokażemy wyjątkowe, zakulisowe zdjęcia z lądowania na wodzie kapsuły SpaceX Dragon.
EMISJA: 10 PAŹDZIERNIKA, SOBOTA, GODZ. 00:00

Na antenie nie zabraknie również:

GIGANTYCZNE KONSTRUKCJE WEDŁUG HAMMONDA

„Gigantyczne konstrukcje według Hammonda” to spektakularna seria inżynieryjna, której twórcy odkrywają tajemnice największych na świecie konstrukcji i maszyn. Jakie sekrety kryje najdłuższy tunel kolejowy na świecie? Co sprawia, że wieżowiec Burdż Chalifa wytrzymuje niespodziewane zmiany pogody i niebezpieczne zjawiska klimatyczne? Kto stoi za najbardziej odważnymi projektami XXI wieku? Na te i inne pytania odpowiedzi poszuka ulubieniec widzów, wielokrotnie nagradzany brytyjski prezenter Richard Hammond!
EMISJA: W KAŻDĄ ŚRODĘ, GODZ. 23:00

KOSMICZNA MAPA SKARBÓW

Darrell Miklos, poszukiwacz skarbów z zawodu i zamiłowania, podąża za tropem zatopionych bogactw. Uzbrojony w mapę stworzoną przez astronautę NASA Gordona Coopera na podstawie zdjęć zrobionych z przestrzeni kosmicznej, wyrusza na podbój wód Bahamów. To na ich dnie, według legend, spoczywają warte miliony dolarów wraki statków. Przed laty nie dotarły do swoich portów, a każdy z nich miał przewozić niezliczone ilości srebra, złota i innych skarbów.
EMISJA: W KAŻDĄ NIEDZIELĘ, GODZ. 22:00 I 23:00