DISCOVERY SCIENCE - BADA I ODKRYWA ŚWIAT WOKÓŁ NAS W PROGRAMACH „JAK TO JEST ZROBIONE” ORAZ „ZWYKŁE RZECZY – NIEZWYKŁE WYNALAZKI”

Discovery Science udowodni widzom, że nauka kryje się nawet w zwyczajnych produktach codziennego użytku. Nowa seria programu „Jak to jest zrobione” pokaże, że często przedmioty te mają niezwyczajną historię powstawania. Natomiast w „Zwykłe rzeczy – niezwykłe wynalazki” spotkamy ludzi, którzy za cel obrali sobie polepszanie rzeczywistości!

Jak to jest zrobione?

Człowieka otaczają tysiące przedmiotów. Niewielu zastanawia się, jak powstały, tymczasem z wieloma z nich wiążą się bardzo ciekawe historie. W nowym sezonie uwielbianego przez widzów programu jego autorzy odwiedzą kolejne fabryki i zakłady produkcyjne, aby zobaczyć, jak surowce w rękach fachowców i na skomplikowanych liniach produkcyjnych zamieniają się w przedmioty, z którymi człowiek ma codziennie do czynienia.
EMISJA: poniedziałek-piątek, godzina 20:00

Zwykłe rzeczy – niezwykłe wynalazki

Dokumentaliści spotykają się z pomysłowymi, dociekliwymi inżynierami i projektantami, których życiową misją jest ulepszanie rzeczywistości. Program nie tylko odsłania tajemnice produkcji urządzeń, które powstają w fabrykach na całym świecie, ale pokazuje też dziejące się wokół nas na co dzień procesy takie jak powietrzny transport drzew, rekonstruowanie twarzy człowieka na podstawie czaszki czy powstawanie dziur w szwajcarskim serze.
EMISJA: poniedziałek-piątek, godzina 21:00