Decydujące mecze Australian Open na żywo w Eurosporcie 1 i Playerze

Przed nami ostatnie rozstrzygnięcia w Australian Open! Od piątku do niedzieli w Melbourne rozegrane zostaną finały pierwszego turnieju Wielkiego Szlema w roku. Na piątek zaplanowane są jeszcze półfinały singla mężczyzn. Transmisje decydujących meczów Australian Open w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.

Wielkie emocje dla polskich fanów zaczną się już w nocy z czwartku na piątek. O 2:00 Jan Zieliński w parze z Su-Wei Hsieh zagra o tytuł w mikście. Rywalami polsko-tajwańskiej pary będzie amerykańsko-brytyjski duet Desirae Krawczyk / Neal Skupski. Będzie to pierwszy mecz dnia na Rod Laver Arena. Spotkanie na antenie Eurosportu 1 i w Eurosporcie Extra w Playerze skomentują Marek Furjan i Maciej Łuczak. Około godziny 4:30 czasu polskiego w Melbourne rozpocznie się pierwszy półfinał singla mężczyzn, w którym broniący tytułu Novak Djoković zmierzy się z Jannikiem Sinnerem. W drugim półfinale – początek około 9:30 – zagrają Daniił Miedwiediew i Alexander Zverev. Połfinały skomentują Karol Stopa i Lech Sidor oraz Dawid Olejniczak i Radosław Szymanik.

Na sobotę zaplanowano finał singla kobiet, w którym zobaczymy mistrzynię sprzed roku Arynę Sabalenkę oraz Qinwen Zheng. Transmisja z komentarzem Marka Furjana i Dawida Celta rozpocznie się o 9:30. Po singlistkach na kort im. Roda Lavera wejdą deble mężczyzn. W niedzielę rozegrany zostanie finał debla kobiet (5:00, komentarz: Dawid Olejniczak i Tomasz Wolfke) oraz singla mężczyzn (9:30), podczas którego widzowie usłyszą Karola Stopę i Lecha Sidora.

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze:

  • Piątek, 2:00, finał miksta, komentarz: Marek Furjan, Maciej Łuczak
  • Piątek, 4:30, półfinał singla mężczyzn, komentarz: Karol Stopa, Lech Sidor
  • Piątek, 9:30, półfinał singla mężczyzn, komentarz: Dawid Olejniczak, Radosław Szymanik
  • Sobota, 9:30, finał singla kobiet, komentarz: Marek Furjan, Dawid Celt
  • Sobota, 12:15, finał debla mężczyzn, komentarz: Witold Domański, Lech Sidor
  • Niedziela, 5:00, finał debla kobiet, komentarz: Dawid Olejniczak, Tomasz Wolfke
  • Niedziela, 9:30, finał singla mężczyzn, komentarz: Karol Stopa, Lech Sidor