CZERWCOWE PASMO DOKUMENTALNE W TVN STYLE

W każdą niedzielę czerwca, o godzinie 23:15, na widzów TVN Style, czekać będzie wyjątkowe pasmo dokumentalne. Zaprezentujemy cztery poruszające historie i jej bohaterów. Poznacie nieznane tajemnice świata LGBT, dzieci tego samego dawcy, najsłynniejszą artystkę domina, a nawet zakonnice walczące o równouprawnienie.  Sprawdźcie sami!

„Ból i blask: listy z queerowego podziemia” 5 czerwca

Pudełko listów, trzymane przez lata w ukryciu, kryje tajemnice nieznanej do tej pory historii LGBT. Listy pokazują świat, w którym być sobą oznaczało łamanie prawa, a kary za „przebieranie" się za kobietę były natychmiastowe i surowe.

„Buntowniczki w habitach” 12 czerwca

Zakonnice przeciwstawiają się patriarchatowi Kościoła katolickiego i walczą o równouprawnienie, broniąc swoich przekonań. Przeciwnikiem jest silny kardynał. Od marszów z Selmy w 1965 r. po Marsz Kobiet w 2018 r. kobiety zmieniały świat odważnymi czynami.

„Dzieci nieznanego dawcy – w poszukiwaniu rodzeństwa” 19 czerwca

Reżyser Michael Rothman towarzyszy grupie młodych ludzi, którzy odkryli, że zostali poczęci ze spermy tego samego dawcy. Przez osiem lat poznaje historie co najmniej 36 osób w Stanach Zjednoczonych. Czy są do siebie podobni? Czy łączą ich wspólne pasje? Czy życie bez wiedzy o tym, kto jest ich ojcem, ułożyło im się podobnie? Czy potrafią mówić o sobie siostra/brat? Nastolatkowie odkrywają łączące ich więzi i na nowo definiują, co znaczy słowo "rodzina". Towarzyszymy im także, gdy zbliżają się do 18 urodzin - momentu, gdy mogą poprosić o kontakt z tajemniczym dawcą numer 5114.

„Lily Hevish: efekt domina” 26 czerwca

Opowieść o dorastaniu 20-letniej Lily Hevesh, najsłynniejszej na świecie artystki domina i jedynej kobiety w tej dyscyplinie.