"Smakuj świat z Pascalem" na antenie TVN

Kulinarna podróż Pascala po rajskiej Tajlandii.

Wakacje to idealny czas na... smakowanie świata z Pascalem. Od 7 lipca program zagości na antenie TVN. Obiad z węża, łowienie małż z deski surfingowej oraz krabowe curry. Tak zaczyna się kulinarna podróż Pascala po rajskiej Tajlandii.

Królestwo Tajlandii to raj na ziemi, ale także prawdziwe niebo…w gębie! Do gustu przypadły Pascalowi kalmary. Ale to nie jedyne owoce morza, które z zapałem degustował. Tajlandia słynie przecież z krewetek, krabów i małży! W poszukiwaniu kulinarnej inspiracji, kucharz pojechał w rejon Klong Kon. Odwiedził dom na palach należący do rybaka mieszkającego na morzu. Razem z Thianem wybrali się na nietypowy połów małży. Stosowana w tym rejonie technika wymaga cierpliwości, odporności na słońce i umiejętności pływania… na nietypowej desce surfingowej. Połów tym razem nie zakończył się spektakularnym sukcesem, ale małży wystarczyło akurat na jedno danie. Pascal zachęcony smakiem tajskich owoców morza wybrał się do Bangkoku, gdzie w jednej z restauracji próbował przyrządzić krabowe curry. Próbował – dosłownie, bo ku zaskoczeniu kucharzy i kelnerów, podjadał klientom wprost z talerza! Zdziwieni? Pascal sam przeżył chwilę niepewności, gdy zaproszono go na obiad… z węża.
Jeśli chcecie poznać szczegóły tej wizyty, a także kilka prostych przepisów, które możecie powtórzyć w domu, oglądajcie program „Smakuj świat z Pascalem” od 7 lipca na antenie TVN.