100 dni do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 – Eurosport jest gotowy!

Do najważniejszej imprezy sportowej świata zostało zaledwie 100 dni! Eurosport i TVN Grupa Discovery pokażą na swoich platformach każdą sekundę Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, wykorzystując innowacyjne technologie i przenosząc kibiców w samo serce akcji. Polscy widzowie usłyszą swoich ulubionych komentatorów i znakomitych ekspertów. Eurosport po raz kolejny nawiązał też współpracę z jednym z najpopularniejszych polskich twórców internetowych – Krzysztofem Gonciarzem.

Tylko w Eurosporcie i na platformach TVN Grupy Discovery polscy widzowie zobaczą każdą sekundę igrzysk, rywalizację o każdy medal i występ każdego sportowca. Ambicją stacji jest dotarcie do bezprecedensowej liczby widzów w całej Europie, za pośrednictwem telewizji, platform digitalowych i mediów społecznościowych. Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio będziemy mogli obserwować efekty kolejnej współpracy Eurosportu z Krzysztofem Gonciarzem, jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich twórców internetowych. Jego relacje z Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang, gdzie był akredytowanym wysłannikiem Eurosportu, spotkały się z entuzjastycznym odbiorem widzów, rynku i samych sportowców.  

O sile drużyny Eurosportu na igrzyska olimpijskie stanowić będą znakomici komentatorzy, między innymi Marek Rudziński, Tomasz Jaroński, Dariusz Baranowski, Witold Domański czy Karol Stopa. Profesjonalne i merytoryczne analizy zapewnią cenieni eksperci, a wśród nich Robert Korzeniowski, najbardziej utytułowany polski olimpijczyk i ambasador Eurosportu. 

Tenis i kolarstwo na najwyższym poziomie

W ciągu 100 dni dzielących nas od igrzysk Eurosport będzie pokazywał wiele fenomenalnych wydarzeń sportowych. W maju widzowie będą mogli emocjonować się pierwszym kolarskim wielkim tourem, czyli Giro d’Italia. Ten wyścig to gwarancja emocji, rywalizacji najlepszych kolarzy świata, pięknych widoków oraz mistrzowskiego komentarza w wykonaniu Tomasza Jarońskiego, Dariusza Baranowskiego i Adama Probosza. 

Od końca maja na antenach Eurosportu królować będzie wielkoszlemowy tenis. Tegoroczny turniej na kortach im. Rolanda Garrosa rozpocznie się 30 maja i potrwa do 13 czerwca. Eurosport pokaże na żywo najważniejsze mecze, w tym wszystkie spotkanie Polek i Polaków. A na te możemy czekać z wielkimi nadziejami! Iga Świątek będzie bronić zdobytego we wspaniałym stylu tytułu. Przed rokiem Polka zachwyciła tenisowy świat, nie straciła w Paryżu nawet seta i jako pierwsza Polka zdobyła tytuł Wielkiego Szlema. Jej mecze na antenach Eurosportu śledziły setki tysięcy widzów! Do tegorocznego turnieju przystąpi jako jedna z głównych kandydatek do zwycięstwa. Jak poradzi sobie z rolą faworytki? 

Oczy polskich kibiców będą skierowane także na Huberta Hurkacza. Czy po rozczarowujących startach w Roland-Garros 2020 i Australian Open 2021 tenisista z Wrocławia pokaże skale swojego talentu w Wielkim Szlemie? Odpowiedzi na te pytania tylko w Eurosporcie!