PLAYER NUMEREM JEDEN WŚRÓD SERWISÓW VOD W POLSCE

Player jest liderem polskiego rynku serwisów VOD zarówno pod względem liczby użytkowników, jak i średniego czasu spędzonego na platformie – wynika z badania Gemius/PBI. Player to także najchętniej używana aplikacja mobilna w kraju. W marcu serwis miał aż 4 miliony realnych użytkowników w ujęciu łącznym dla trzech platform – strony player.pl, witryny vod.pl/playerpl-promocja oraz aplikacji mobilnej player. Dzięki temu zajął pierwsze miejsce wśród serwisów VOD w Polsce (grupa wszyscy internauci).

Poszczególne platformy playera są także liderami w swoich kategoriach. Stronę player.pl odwiedza regularnie 3,5 miliona użytkowników, którzy spędzają tam średnio ponad 5 godzin i 23 minuty. To sprawia, że player.pl jest także najbardziej angażującym serwisem VOD w Polsce. Natomiast aplikacja mobilna serwisu przyciągnęła prawie milion realnych użytkowników, tym samym wygrywając z konkurencją. Ponadto player.pl jest najchętniej wybieranym legalnym portalem wśród pokolenia Milenium. W marcu, stronę www odwiedziło prawie 1,6 miliona realnych użytkowników w wieku 15-34 lata, spędzając na witrynie średnio ponad 6 i pół godziny.

„Zależy nam na tym, aby użytkownicy mieli dostęp do najciekawszych treści telewizyjnych w każdym miejscu, czasie i na dowolnym ekranie. Rynek serwisów OTT rozwija się bardzo dynamicznie. Stale inwestujemy w ofertę oraz rozwiązania technologiczne serwisu player. Wyniki pokazują, że widzowie to doceniają” – mówi Maciej Maciejowski, Dyrektor Pionu Dystrybucji Treści i Rozwoju Biznesu/Członek Zarządu TVN S.A.

Dane Gemius/PBI potwierdzają, że użytkownicy polskiego Internetu coraz chętniej wybierają legalne serwisy VOD, a największą popularnością cieszą się platformy związane z nadawcami telewizyjnymi.