TVN - NOWE APLIKACJE 2ND SCREEN TVN W PROGRAMIE NA ŻYWO I SERIALU

Po spektakularnym sukcesie aplikacji 2nd sceen przy programie Mam Talent oraz ogromnym zainteresowaniu naszych widzów aplikacjami You Can Dance i Kuba Wojewódzki w poprzednich sezonach, stacja TVN postawiła przed sobą nowe wyzwania, zaangażować uwagę widzów i stać się dwustronnym kanałem komunikacji i przekazywania informacji w programie całkowicie na żywo Dzień Dobry TVN i przy serialu Szkoła.

Aplikacja Dzień Dobry TVN redagowana przez dziennikarzy programu, towarzyszy widzom od pierwszej do ostatniej minuty programu każdego dnia. Poprzez różnego rodzaju sondy,quizy,bitwy czy oceny powiązane w czasie rzeczywistym z oglądanym materiałem na ekranie TV widz ma okazje dodatkowo uzupełnić informacje i wyrazić swoje opinie w danej sprawie. W tym celu użytkownicy znajdą w aplikacji specjalnie dedykowany czat, czyli miejsce spotkań i rozmów widzów programu Dzień Dobry TVN. Aktywne grono żywo komentujące tematy przedstawiane podczas trwania programu możemy niejednokrotnie w formie wybranych spersonalizowanych komentarzy przeczytać również na antenie programu Dzień Dobry TVN.

Obok dodatkowej informacji użytkownicy znajdą w aplikacji również doskonałą zabawę w postaci quizów tematycznych, wykazując się przy okazji wiedzą na temat samego programu, zaproszonych gości czy gospodarzy programu. Użytkownicy mają również dostęp do ekskluzywnych materiałów wideo nagrywanych specjalnie i na wyłączność do aplikacji Dzień Dobry TVN. Widz ma również szansę współtworzyć program, moduł gorący temat dla Dzień Dobry TVN umożliwia przesłanie do redakcji propozycji ciekawych tematów, gości czy zdarzeń. Najciekawsze tematy redakcja realizuje na antenie.

 

Prowadzący Dzień Dobry TVN już od ponad dziesięciu lat budzą Polaków. Codziennie program porusza nowe tematy, zaprasza wybitnych gości, podejmuje wyzwania. Charyzmatyczni prowadzący, a wśród nich: Anna Kalczyńska, Robert Kantereit, Dorota Wellman, Marcin Prokop, Magda Mołek, Marcin Meller, Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk przez ostatnią dekadę zdobywali zaufanie i lojalność widzów. Dziś Dzień Dobry TVN może poszczycić się mianem najpopularniejszego programu śniadaniowego, którego codzienny udział w rynku wynosi średnio 15% w grupie komercyjnej i 31% w grupie wielkomiejskich kobiet z dochodami.

Aplikację Dzień Dobry TVN dostępną na systemy Android i iOS od grudnia 2015 zainstalowało już blisko 40 000 użytkowników.

(Źródło: NAM; 8.02 – 10.03.2016; TG: a16-49 / w16-49, c50k+, HHI 3k+; SHR%)

8 lutego wystartował na antenie TVN już czwarty sezon „Szkoły”. Po dwóch tygodniach od startu serialu ruszyła aplikacja Szkoła TVN.

Serial Szkoła to obraz współczesnych nastolatków – ich marzeń, kłopotów i trosk. Przygotowany przez krakowski zespół TVN scenariusz serialu powstał na podstawie wielogodzinnych rozmów z uczniami, ich rodzicami oraz nauczycielami. Bohaterami serialu są uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. Finał każdej historii to dowód na to, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Świat dorosłych nie zawsze jest tak niedostępny jak może się wydawać. Warto czasem do niego wejść i w trudnych momentach skorzystać z pomocy doświadczonych osób.

Powołana do życia aplikacja Szkoła TVN ma za zadanie wejść do świata gimnazjalistów, w oparciu o zasady gamifikacji zaangażować i wykreować wzorce zachowań wypracowane przez branżę gier i serwisy social.

Aplikacja działa w czasie rzeczywistym podczas trwania serialu, użytkownicy mają za zadanie oglądać serial zwracając baczną uwagę na szczegóły i wygrywać jak najwięcej pojedynków odpowiadając na pytania dotyczące serialu dopiero w trakcie trzech przerw reklamowych. Zdobyte w pojedynkach punkty wymieniają na nagrody gwarantowane, licytują nimi o nagrody premium lub głosują dzięki nim na ulubionego aktora serialu. Działania odbywają się głównie w aplikacji, ale efekty wybranych aktywności będą również widoczne na ekranie TVN podczas trwania serialu.

Aplikację Szkoła TVN dostępną na systemy Android (od 22.02) i iOS (od 7.03) zainstalowało już blisko 10 000 użytkowników.

Od startu wiosennej ramówki TVN „Szkoła” przyciąga przed ekrany telewizyjne ponad milion osób, a udział w rynku w grupie gimnazjalistów i licealistów sięga ponad 37% z affinity index na poziomie ponad 180.

(źródło: NAM; 8.02 – 10.03.2016; TG: a13-19; SHR%, AFF INX vs 4+; emisje premierowe: pn-pt 16:00-17:00)

Aplikacje Dzień Dobry TVN i Szkoła TVN są bezpłatne. Szczególnie dbamy o to aby maksymalne powiązać aplikacje z programami w zakresie funkcjonalności i estetyki tak, żeby potencjalny użytkownik czuł że jest to przedłużenie formatu ,a nie dodatkowy obszar, a reklamodawca miał optymalne warunki na zaistnienie marki w jakościowym otoczeniu.