In-video commerce – innowacyjne rozwiązanie reklamowe w ofercie online Biura Reklamy TVN Media

Oferta online Biura Reklamy TVN Media została poszerzona o nową funkcjonalność pozwalającą na zakup produktów eksponowanych w oglądanym materiale wideo. Działania in-video commerce są obecnie prowadzone we współpracy ze sklepem internetowym domodi.pl oraz firmą jubilerską Apart przy formacie „Top Model”.

Od września tego roku Biuro Reklamy TVN Media udostępnia klientom z branży e-commerce nowatorskie rozwiązanie reklamowe polegające na możliwości promocji i  sprzedaży swoich produktów za pośrednictwem materiałów wideo odtwarzanych na platformie player.pl. Użytkownikom in-video commerce oferuje nowe, rewolucyjne możliwości interakcji.

Rozwiązanie in-video commerce integruje w sobie dwa istotne trendy w obszarze digital: rozwój treści wideo oraz rosnącą popularność e-commerce. Jest ono odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Zainspirowani naszymi produkcjami często zwracali się do nas z pytaniami o możliwość zakupu produktów widzianych na ekranie. Opracowaliśmy i przetestowaliśmy rozwiązanie technologiczne, które pozwala na zakup produktów eksponowanych w programach dostępnych w serwisie player.pl. Dzięki temu udało nam się znacznie skrócić typową ścieżkę zakupową konsumenta. Stworzyliśmy unikalną wartość dla naszych widzów oraz dla klientów Biura Reklamy TVN Media” – mówi Maciej Ziąbrowski, Dyrektor ds. Strategii i Badań Produktu Reklamowego TVN Media.

Funkcjonalność in-video commerce jest obecnie aktywna podczas oglądania w player.pl wybranego odcinka ósmego sezonu programu „Top Model”. Przed emisją materiału wideo pojawia się krótki spot informujący o możliwości dokonania zakupu produktów podczas emisji programu.

W wybranych momentach danego odcinka „Top Model” na ekranie pojawia się metka informująca o liczbie produktów objętych możliwością natychmiastowego zakupu online. Pod metką widoczna jest lista produktów (identycznych lub podobnych do oglądanych) wraz z cenami.

Interakcja polegająca na najechaniu myszką w pole rozwiniętej metki powoduje zatrzymanie materiału. Kliknięcie w wybrany produkt pozwala poznać związane z nim szczegóły. Z kolei klikając przycisk „Wybierz” użytkownik przechodzi na stronę e-sklepu (domodi.pl lub apart.pl) z produktem, który może kupić. W każdej chwili może również powrócić do zatrzymanego materiału.

Działania in-video commerce przy formacie „Top Model” będą prowadzone do listopada br. Z opcji zakupu prezentowanych w programie produktów można skorzystać na stronie https://player.pl/programy-online/top-model-odcinki,132