BIURO REKLAMY TVN MEDIA REALIZUJE AUKCJĘ CZASU REKLAMOWEGO PRZY TOP PROGRAMACH TVN W PAŹDZIERNIKU

Już w najbliższy czwartek odbędzie się aukcja ekskluzywnych bloków reklamowych przy październikowych premierach top formatów TVN. Klienci zainteresowani jakościową obecnością przy najlepiej oglądanych formatach telewizyjnych będą mogli zagwarantować miejsce reklamowe dla swojej marki w specjalnie stworzonych na potrzeby aukcji blokach reklamowych, oddalonych od pozostałych przekazów reklamowych, co gwarantuje niski clutter reklamowy i maksymalny impakt komunikacji. 

Oferta październikowej aukcji to 27 ekskluzywnych breaków emitowanych od 1 do 31 października. Każdy z nich będzie przeznaczony tylko dla jednego reklamodawcy i zostanie wyemitowany ramówce kanału TVN. Bloki te nie będą dostępne w innej formie sprzedaży i zostaną umieszczone tuż przed premierami najchętniej oglądanych formatów, tj.: „Herkules”, „Ślub od Pierwszego Wejrzenia”, „Top Model”, „Kuchenne Rewolucje”, „Mam Talent”, „Masterchef” oraz „Totalne Remonty Szelągowskiej”. Przedmiotem aukcji będzie dodatkowo obecność w specjalnym, 120-sekundowym bloku reklamowym podczas jubileuszowego odcinka „Milionerów”, emitowanego 3. października. W bloku znajdować się będą miejsca dla czterech reklamodawców, zatem nie jest on blokiem ekskluzywnym.  

Jak to działa?

Zakup reklam będzie realizowany z wykorzystaniem autorskiego narzędzia Biura Reklamy TVN Media: Ad_Auction, dzięki któremu cały proces odbywać się będzie w czasie rzeczywistym. Gwarantuje to wszystkim uczestnikom obserwację kolejnych postąpień (tj. kwot, o jakie zmienia się proponowana cena podczas licytacji), czas na podjęcie decyzji oraz zapewnia transparentność wszystkich podejmowanych działań. Aukcja zostanie zrealizowana w modelu elastycznego zakończenia, uzależnionego od rzeczywistego popytu na dany blok reklamowy. Oznacza to, że jeśli tuż przed końcem aukcji wielu uczestników będzie nadal licytować dany blok, wówczas aukcja zostanie przedłużona o kolejne minuty, tak by pozostali uczestnicy mieli czas na reakcję. Przedłużenie liczone jest od momentu odnotowania bidu, a nie od systemowo ustalonej godziny zakończenia aukcji. 

Aukcja rozpocznie się w czwartek 22. września o godz. 12:00 i jest zaplanowana na 45 minut.

W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu: kontakt_aukcje@discovery.com