NA TROPIE TAJEMNIC I SUPERNATURA W PAŹDZIERNIKU W PLANETE+

Planete+ to kanał, który pomaga zrozumieć wyjątkowy, skomplikowany i wciąż zmieniający się świat, w którym żyjemy. Stawia trudne pytania, na które nie ma prostej odpowiedzi. Przedstawia interesujące programy, które zaspokajają ciekawych świata widzów co przekłada się na wyniki stacji. We wrześniu oferta programowa Planete+ trafiła aż do 3,9 mln odbiorców!  Kanał trafia przede wszystkim do widowni z miast AFF 244, zajmującej wysokie stanowiska AFF 230 oraz zarobkami powyżej 3500 pln AFF 173. Ponadto udział Planete+ w grupie komercyjnej z miast w trzecim kwartale wzrósł o 42% w stosunku do Q3 2019 roku!

Widzowie Planete+ 7 października zobaczą kolejny sezon serii dokumentalnej „Na tropie tajemnic”. Będzie to gratka dla miłośników niewyjaśnionych zagadek i zjawisk paranormalnych.  

NA TROPIE TAJEMNIC 2

Gratka dla miłośników niewyjaśnionych zagadek i zjawisk paranormalnych.

Kontynuacja serii, która zadebiutowała w latach 70. z Leonardem Nimoyem jako prowadzącym. Dziś stery przejmuje Zachary Quinto, nowy komandor Spock w „Star Treku”. Podąży tropem tajemnic od dziesięcioleci rozpalających umysły. Będzie mowa o UFO, podróżach w czasie, potworze z Loch Ness, Yeti i Trójkącie Bermudzkim. Quinto spotka się z ludźmi badającymi te fenomeny w różnych zakątkach świata. 

EMISJA: 7 PAŹDZIERNIKA, GODZ. 22:00

Przyroda to niewyczerpane źródło inspiracji dla naukowców i twórców nowych technologii. W programie „Supernatura” z cyklu dzika natura, widzowie będą mieli okazję zobaczyć, jak wiele jej zawdzięczamy:

SUPERNATURA

Biomimetyka, czyli naśladowanie natury w technologiach, to jedna z najbardziej obiecujących gałęzi nauki. Obserwacja roślin i zwierząt, ich niezwykłych zdolności adaptacyjnych, wyspecjalizowanych organów oraz wyczulonych zmysłów dostarcza badaczom niemal gotowych patentów. Autorzy serii pokazują najciekawsze przykłady wykorzystania supermocy natury m.in. w medycynie, automatyce i ochronie środowiska.

EMISJA: SOBOTA, GODZ. 16:00

Planete+ w październiku pokazuje również piękno natury i zachwyca krajobrazami z lotu ptaka, dzięki nim pozwala na nowo zakochać się także w Polsce, pokazując na kanale jej wyjątkowe oblicza:

POLSKA Z GÓRY. ZAMKI, DWORKI, PAŁACE

Autorzy serii szybują nad Polską, by pokazać zamki obronne królów i książąt, pałace magnackich rodów, szlacheckie dwory i dworki. Odwiedzają Niedzicę, Czorsztyn, Chęciny, Ujazd, Siewierz, Czersk, Rabsztyn i kilkadziesiąt innych miejsc. Pięknym zdjęciom towarzyszy wciągająca opowieść o życiu dawnych właścicieli prezentowanych obiektów. Kamera zagląda też do wnętrz, wychwytując najciekawsze detale.

EMISJA: W KAŻDY PONIEDZIAŁEK, GODZ. 18:30

W ostatnich tygodniach października widzowie wyruszą na spotkanie z Neandertalczykiem oraz wraz z francuskim lekarzem Bernardem Fontanille zobaczą jak się leczy na świecie od krajów polarnych po środkową Afrykę, od południowej Azji po Antypody:  

SPOTKANIE Z NEANDERTALCZYKIEM

Jak żyli neandertalczycy, mieszkańcy Europy i Bliskiego Wschodu w epoce lodowcowej?

Niedawne odkrycia we Francji, Wielkiej Brytanii i na wyspie Jersey rzucają nowe światło na neandertalczyka, wymarłego przedstawiciela gatunku homo. Zamieszkiwał on tereny Europy i Bliskiego Wschodu zanim pojawił się tu homo sapiens. A potem byli sąsiadami. Neandertalczycy prowadzili koczowniczy tryb życia i przystosowali się do surowych warunków klimatycznych. Co sprawiło, że wyginęli?

EMISJA: 19 PAŹDZIERNIKA, GODZ. 22:00

JAK SIĘ LECZY NA ŚWIECIE 3

Francuski lekarz Bernard Fontanille od lat jeździ na misje do odległych zakątków globu, by leczyć ludzi w ekstremalnych warunkach. Pomaga ofiarom wojen i kataklizmów. Wyprawy te pozwalają mu poznać lokalne, tradycyjne metody leczenia, które często okazują się bardzo skuteczne i odkrywcze. W tym sezonie pojedzie m.in. do Kenii, Gujany, Papui-Nowej Gwinei, Angoli, Indii i na Syberię.

EMISJA: 26 PAŹDZIERNIKA, GODZ. 17:00

 DANE: NAM, IX 2020 COV 4+; Q3 2020 AFF A30-59 C100K+, A20-54 Top Management, A16-59 inc. >3500+ vs A16-49; SHR% A16-49 C50K+ Q3 2020 vs Q3 2019.