ZWIERZĘTA WAJRAKA W PLANETE+

Planete+ zaprasza na nową, autorską produkcję  dokumentalną „Zwierzęta Wajraka”, w której Adam Wajrak wcieli się w rolę przewodnika po świecie dzikiej przyrody. Zapraszamy!

ZWIERZĘTA WAJRAKA

Adam Wajrak, dziennikarz i pisarz zaangażowany w ochronę środowiska, wyrusza w podróż po Polsce, by obserwować rodzime gatunki. Wraz z nim będziemy podglądać życie borsuczej rodziny i gody jelonków rogaczy. Dowiemy się, jak bezpiecznie i skutecznie obserwować i fotografować zwierzęta w trudnych warunkach terenowych. Zobaczymy też, jaki wpływ na stan różnych ekosystemów ma działalność człowieka.

EMISJA: W KAŻDĄ NIEDZIELĘ, GODZ. 15:30

Następnie 7 grudnia zostanie wyemitowany specjalny odcinek, który został nakręcony w wyniku plebiscytu – Planete+ pokaże w nim zwycięską miejscowość Ponidzie i jej okolice.

POLSKA Z GÓRY 4 – ODCINEK PLEBISCYTOWY

Polska z góry to autorska seria dokumentalna Planete+, która pokazuje Polskę z lotu ptaka. Pięknym zdjęciom towarzyszy ciekawa narracja. W czwartym sezonie autorzy szybują m.in. nad Trójmiastem, Zatoką Gdańską i otwartym morzem.

EMISJA: 7 GRUDNIA, GODZ. 19:00

W grudniu w Planete+ nie zabraknie również zagranicznych produkcji:

BRIGITTE BARDOT, OBROŃCZYNI ZWIERZĄT

Intymny portret aktorki, która wyprzedzała swoje czasy jako propagatorka seksualnego wyzwolenia kobiet i obrończyni praw zwierząt.

W 1973 roku Brigitte Bardot ma 39 lat. Świat leży u jej stóp. Jest marzeniem mężczyzn i idolką wyemancypowanych seksualnie kobiet. Nagle ogłasza zakończenie kariery. Chce walczyć o prawa zwierząt! W latach 70. ta kwestia jest kontrowersyjna i świeża. Dla buntowniczej z natury Brigitte staje się sensem i celem życia. W filmie aktorka opowiada o kulisach swojej decyzji, miłości do zwierząt i kina. 

EMISJA: 19 GRUDNIA, GODZ. 22:00

WIELKA HISTORIA BUTÓW

Od łapci z łyka po horrendalnie drogie Louboutiny, czyli długa historia butów, opowiedziana ze znawstwem i swadą.

Dawno, dawno temu ludzkość dostrzegła, że chodzenie boso ma rozliczne wady. Marzną stopy. Łatwo się skaleczyć. Początki były skromne, ale z czasem buty stały się symbolem statusu społecznego. Coraz to nowe fasony, drogie materiały, fikuśne ozdoby. Doszliśmy do butów bliskich dziełom sztuki – zmysłowo pięknych i absurdalnie niewygodnych. Pary na co dzień i od święta. I tak jest do dziś.  

EMISJA: 20 GRUDNIA, GODZ. 22:00

Planete+ to kanał dokumentalny, którego wyróżnia bogactwo i różnorodność tematów. Pokazuje piękno natury i zachwyca krajobrazami z lotu ptaka. Prezentuje odważne tematy, zagadki historii oraz stawia trudne pytania, na które nie ma prostej odpowiedzi. Stacja trafia do widowni z miast AFF 223, zajmującej wysokie stanowiska AFF 240 oraz zarobkami powyżej 3500 zł AFF 181. Ponadto przez ostatnie trzy miesiące wzrósł o 26% udział widowni w grupie komercyjnej z miast!

DANE: NAM, VIII-X 2020 AFF A30-59 C100K+, A20-54 Top Management, A16-59 inc. >3500 vs. A16-49, SHR% A16-49 C50K+ VIII-X 2020 vs. VIII-X 2019, 06:00:00-25:59:59.