Zakończenie sezonu sportowego w Motowizji.

W listopadzie na antenie Motowizji zobaczymy rozstrzygnięcia dwóch prestiżowych serii wyścigowych – Monster Energy NASCAR Cup Series oraz FIA WTCR – World Touring Car Cup. Dodatkowo na naszych widzów czekają premierowe odcinki ulubionych pozycji. Zapraszamy na kolejne dokumenty z cyklu „Motoikony”, tym razem z udziałem Macieja Wisławskiego i Andrzeja Kopera. Zobaczmy także nowe odcinki takich programów, jak Autoportret Ostrego, Magazyn Motowizja, Motojazda, Motoślad, Motowizja Sport PL, Na Osi oraz AutoSpeed i Motowizja Special.

FINAŁ SERII WYŚCIGOWEJ NASCAR

W NASCAR walka o tytuł wkracza w decydującą fazę. W listopadzie zobaczymy już tylko trzy wyścigi. Na Texas Motor Speedway oraz zmodernizowanym ISM Raceway rozstrzygnie się kto będzie uprawiony do walki o tytuł mistrzowski w kończącym sezon wyścigu w Homestead-Miami.

Na Florydzie czeka nas rozgrywka między czterema kierowcami. Zasady walki o tytuł są proste – żadnego liczenia punktów czy analizowania pozycji w innych startach. Ten, który ukończy wyścig najwyżej sklasyfikowany, zostanie mistrzem sezonu 2018.

Wszystkie trzy tory znacznie się od siebie różnią. Texas Motor Speedway to jeden z najszybszych półtoramilowych obiektów w kalendarzu. ISM Raceway ma długość jednej mili, a przed jesiennym wyścigiem w Arizonie przeniesiono tam linię startu/mety, co może mieć wpływ na finalne rozstrzygnięcia. Homestead-Miami Speedway, podobnie jak tor w Teksasie, ma długość półtorej mili, jednak swoim kształtem odbiega od innych torów o tej długości. Ten, który chce zdobyć tytuł mistrzowski musi doskonale poradzić sobie na każdym z tych obiektów.

Motowizja przedłużyła prawa do transmisji wyścigów Monster Energy NASCAR Cup Series. Przez kolejne cztery lata fani tej serii będą mogli obserwować zmagania kierowców i ich zespołów na antenie Motowizji.

Transmisje: 4 listopada, godz. 21:00, 11 listopada, godz. 20:30 oraz finałowy wyścig – 18 listopada, godz. 20:30.

FINAŁOWE RUNDY FIA PUCHAR ŚWIATA SAMOCHODÓW TURYSTYCZNYCH

Kierowcy WTCR na ostatnie rundy swojego sezonu udadzą się na dwa legendarne tory wyścigowe. Pierwszego listopada widzowie będą mogli obejrzeć, jak toczyła się walka na jednym z najpopularniejszych torów na świecie – japońskiej Suzuce. Tor ten słynie nie tylko z unikalnego kształtu, ale także z dużych prędkości oraz wymagających zakrętów. Z kolei dwudziestego drugiego listopada na antenie Motowizji będzie można zobaczyć podsumowanie ostatnich trzech wyścigów roku. Areną zmagań będzie uliczny Guia Circuit w Makau. Tor ten określany jest często jako najtrudniejszy tego typu obiekt na świecie. Jego początek jest bardzo szybki oraz bardzo szeroki, dlatego zawodnicy muszą uważać by nie popełnić błędu, który wykluczy ich z wyścigu.

Emisja: podsumowanie wyścigu Japonia, 1 listopada, godz. 20:00 oraz podsumowanie wyścigu Makau, 22 listopada, godz. 20:00.

KARTINGOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Piątego listopada fani kartingu będą mogli zobaczyć podsumowanie Kartingowych Mistrzostw Świata w szwedzkim Kristianstad. Ponad dwustu młodych kierowców walczyło w jednych z najbardziej prestiżowych zawodów w tej dyscyplinie sportu motorowego. W przeszłości kartingowymi mistrzami świata zostawali znani z Formuły 1, tacy kierowcy jak Jan Magnussen, Jarno Trulli czy Vitantonio Liuzzi. W 2015 roku mistrzowski tytuł zdobył Polak, Karol Basz.

Emisja: 5 listopada, godz. 23:15

MOTOIKONY W MOTOWIZJI

Na naszych widzów czekają dwa nowe dokumenty z serii „Motoikony”. Ich bohaterami będą dwie rajdowe sławy – Maciej Wisławski i Andrzej Koper. Wisławski startuje w rajdach od lat siedemdziesiątych. Pilotował takim kierowcom jak Krzysztof Hołowczyc, Kajetan Kajetanowicz czy właśnie Andrzej Koper, który był czterokrotnym rajdowym mistrzem Polski. Koper był w dodatku pierwszym Polakiem, który wystartował w Rajdzie Dakar w samochodzie terenowym.

Emisja: Motoikony: Maciej Wisławski, 9 listopada, godz. 22:00, Motoikony: Andrzej Koper, 23 listopada, godz. 22:00.