Za niecały miesiąc start kolejnego sezonu NASCAR, tylko w Motowizji!

Już wkrótce rozpocznie się sezon 2019 Monster Energy NASCAR Cup Series. Wszystkie tegoroczne wyścigi będzie można śledzić na żywo ekskluzywnie, wyłącznie na antenie Motowizji. Transmisja z pierwszego startu na torze Daytona International Speedway już w niedzielę 10 lutego, od godz. 21:00.

Seria pucharowa NASCAR to najpopularniejszy sport motorowy Ameryki Północnej. W 2018 roku najważniejszy wyścig sezonu, Daytona 500 w samych Stanach Zjednoczonych zgromadził przed telewizorami ponad 11 milionów widzów. W ubiegłym roku wyścigi NASCAR były również najlepiej oglądanym zagranicznym sportem na kanale Motowizja. Wybrane transmisje miały zasięg na poziomie 70 tys. RCH (dane NAM, za rok 2018, RCH all 4+).

Na tegoroczny sezon składa się  36 wyścigów punktowanych, odbywających się przez dziesięć miesięcy. Faza playoff rozpocznie się 15 września, a nowego mistrza pucharowej serii NASCAR poznamy 17 listopada w Homestead-Miami. Tytułu bronić będzie Joey Logano.  

Pierwszy wyścig sezonu, czyli Advance Auto Parts Clash po raz pierwszy odbył się w 1979 roku, a jego dystans wynosił wtedy jedynie 20 okrążeń. W tym roku ich ilość zwiększa się do 75, a wyścig będzie zwieńczeniem tygodnia przygotowań do Daytony 500, najbardziej prestiżowego wydarzenia w kalendarzu NASCAR. Kryteria pozwalające na start w Clash spełnia dwudziestu kierowców. Dla czterech z nich (Kurta Buscha, Daniela Suareza, Martina Truexa Jr i Ryana Newmana) będzie to okazja do zadebiutowania w barwach nowych zespołów.  

Transmisja z Advance Auto Parts Clash na Daytona International Speedway już w niedzielę 10 lutego, od godz. 21:00. Podsumowanie wyścigu we wtorek 12 lutego, o godz. 22:00.