ALE KINO+ - „WITAJ W KLUBIE” NA ROZPOCZĘCIE CYKLU „KINO MÓWI: OSCAR”

Bohaterami lutego w Ale kino+ będą znakomici aktorzy docenieni przez Amerykańską Akademię Filmową. W czwartkowym cyklu „Kino Mówi: Oscar” Ale kino+ zaprasza na spotkanie z: Matthew McConaugheyem i Jaredem Leto w filmie „Witaj w klubie”, Markiem Ruffalo w komediodramacie „Wszystko w porządku”, Seanem Pennem we „Wszystkich odlotach Cheyenne’a” oraz Michaelem Fassbenderem w „Jane Eyre”. Każdy seans poprzedzi autorski magazyn „Kino Mówi”, prowadzony przez Błażeja Hrapkowicza. Premiery w czwartki od 4 do 25 lutego o 20:10.

W oczekiwaniu na rozdanie tegorocznych Oscarów, Ale kino+ pokaże cztery filmy z udziałem aktorów docenionych przez Amerykańską Akademię Filmową. Na gali w 2014 roku błyszczeli Matthew McConaughey i Jared Leto, nagrodzeni Oscarami za role w głośnym „Witaj w klubie”. Film stał się znaczący szczególnie dla Matthew McConaugheya, który udowodnił swój wszechstronny warsztat aktorski. Jared Leto zachwycił widzów i krytykę rolą chorego na AIDS transwestyty. W tym roku pojawi się na dużym ekranie jako Joker w ekranizacji komiksu „Legion samobójców”. Nominacją do Oscara zaowocowała rola Marka Ruffalo w filmie Lisy Cholodenko „Wszystko w porządku”. To opowieść o wychowywanym przez małżeństwo lesbijek rodzeństwie, które postanawia odszukać swojego biologicznego ojca. Spotkanie dzieci z charyzmatycznym, szalonym mężczyzną wstrząśnie spokojem rodziny.

Michael Fassbender, nominowany w 2014 roku do nagrody Akademii za występ w dramacie „Zniewolony: 12 Years of Slave”, trzy lata wcześniej zabłysnął w filmie kostiumowym „Jane Eyre” na podstawie powieści Charlotte Brontë. Zagrał dumnego i charyzmatycznego właściciela majątku, Edwarda Rochestera, który rozkochuje w sobie młodą guwernantkę. W cyklu, który przygotowało Ale kino+, nie mogło zabraknąć Seana Penna – jednego z weteranów na galach Amerykańskiej Akademii Filmowej. Uhonorowany dwoma Oscarami („Rzeka tajemnic”, „Obywatel Milk”) i czterema nominacjami aktor zaskoczył widzów rolą podstarzałego rockmana w komediodramacie „Wszystkie odloty Cheyenne’a”.

Na filmowym kanale Ale kino+ widzowie obejrzą produkcje z całego świata oraz poznają dorobek zdobywców najważniejszych filmowych nagród. Repertuar stacji to przede wszystkim nowości z festiwalowych ekranów, perełki z historii kina, cykliczne wydarzenia, przeglądy i wieczory specjalne. W ramówce Ale kino+ nie zabraknie też starannie wybranych seriali. Stacja gromadzi przed telewizorami średnio ponad 4,8 mln wiernych widzów w miesiącu.

Dane: NAM, Reach and Frequency, A4+, 12.2015.