Wirtualny wyścig Virgin Australia Supercars w Motowizji

Ponieważ zawieszono większość rozgrywek sportowych, spora część kierowców wyścigowych wykorzystuje przymusową przerwę na starty w wirtualnych zawodach. W tym tygodniu Motowizja pokaże transmisje najważniejszych z nich.

W środę 8 kwietnia o godz. 9:55 swoją „serię zastępczą" rozpocznie Virgin Australia Supercars Championship. 25 kierowców ścigających się na co dzień w „realnych" mistrzostwach zasiądzie przed swoimi monitorami i będzie rywalizować przez najbliższe 10 tygodni na wirtualnych torach z różnych zakątków świata. Zawodnicy wystartują na rodzimych obiektach jak Philip Island i Bathurst, ale także na kultowych europejskich torach m.in.: Monza, Silverstone oraz Spa-Francompshamps. W kalendarzu pojawiły się również tory z NASCAR Cup Series - Watkins Glen oraz dwa najdłuższe owale w Stanach Zjednoczonych - Daytona i Talladega.

Amerykańska seria NASCAR regularnie od trzech tygodni urządza wirtualne zawody dla swoich gwiazd. W poprzednich wyścigach kierowcy startowali na tych samych torach, na których mieli jeździć w rzeczywistości. Teraz organizatorzy szykują niespodziankę. Wszystkie transmisje NASCAR – również na antenie Motowizji.