Wielkanoc z TVN Style będzie pyszna!

TVN Style jak co roku świętuje Wielkanoc ze swoimi widzami. Z tej okazji przygotowała atrakcyjne premiery i specjalne wydania ulubionych programów. „Pyszna Wielkanoc”, „Wojciech Cejrowski. Kura” i „Winne podróże Marka Kondrata” to tylko niektóre ze świątecznych niespodzianek.

Wielkanocne planowanie warto zacząć trochę wcześniej. Anna Starmach przez cały marzec podpowiada, jak szybko i sprawnie przygotować niepowtarzalne, wielkanocne menu („Pyszna Wielkanoc”, premiera w każdą sobotę o godz. 12.55). Katarzyna Bosacka zdradzi, jak wybrać najlepszą białą kiełbasę, która jest wprost stworzona na Wielkanoc, zwłaszcza zanurzona w żurku i podawana w towarzystwie chrzanu. Co wymyślają handlowcy, żeby nam tę przyjemność schrzanić? Napychają ją tłuszczem, ścięgnami i tanimi wypełniaczami roślinnymi. Jak nie dać sobie wcisnąć mieszaniny odpadków i chemii? Katarzyna Bosacka przyjrzy się też chrzanowi. To niezastąpiony lek na świąteczne obżarstwo, tylko jak wybrać prawdziwy, a nie ten nafaszerowany sztucznymi składnikami? („Wiem, co jem i wiem, co kupuję”, premiera 24 marca, godz. 11.15). Agnieszce Szulim także udzielił się świąteczny nastrój. W „Stylowym magazynie” zdradzi, jak przetrwać ten czas i nie pokłócić się z rodziną. Okazuje się, że to wcale nie jest takie łatwe! Eksperci wyjaśnią także, jak nie dać się nabrać na „kredyt chwilówkę”, który tuż przed świętami bije rekordy popularności. Na deser, podamy stylowe, kulinarne triki, które ułatwią pracę w kuchni („Stylowy magazyn”, premiera: 23 i 24 marca, godz. 17.30).

W Niedzielę Wielkanocną na widzów czekają dwie niespodzianki. Wojciech Cejrowski przygotował specjalny program o kurze. Wszyscy jemy jaja w Wielkanoc, ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się dlaczego kury śpią na grzędach i ile jajek są w stanie znieść za jednym razem? Dlaczego jedzą kamienie? Jaka jest różnica między masową hodowlą  niosek w klatkach, a kurami z tzw. ”wolnego wybiegu”? Wszystkie tajemnice kurnika zdradzimy już 31 marca o godzinie 17.15 („Wojciech Cejrowski. Kura”). Następnie zapraszamy wszystkich w niezwykłą podróż z Markiem Kondratem. Znany aktor zamienił swoją pasję w sposób na życie. „Winne podróże Marka Kondrata” to niezwykła szansa na wybranie się do malowniczej Hiszpanii, Sardynii i Portugalii. To właśnie tam powstają najwyborniejsze, europejskie wina. Co dzieje się z winogronem zerwanym z krzaka, zanim trafi na nasz stół? Jak produkuje się słynne wina? Na czym polega kurs degustacji? Czym kierują się importerzy wybierając wina do swoich sklepów? Marek Kondrat zna odpowiedzi na wszystkie te pytania i z przyjemnością podzieli się swoją pasją z widzami TVN Style! („Winne podróże Marka Kondrata”, premiera 31 marca, godz. 18.00). Wesołych Świąt!