W MAJU KUCHNIA+ POKAZUJE JAK GRILLOWAĆ!

GRILLOWA POLANA

Grillowanie to polska rozrywka narodowa i nieodzowna część letniego, wakacyjnego krajobrazu. Wydaje się, że każdy potrafi przygotować klasyczne potrawy na ruszt. Czy grill potrafi czymś zaskoczyć?

Teoretycznie grill, niezależnie od typu, ma nieograniczone możliwości. Kucharz z wyobraźnią przygotuje na nim każdą, nawet najbardziej wymyślną potrawę. W praktyce polskie grille okupywane są przez mało wyrafinowane kiełbasy, karkówki i szaszłyki. I nie ma w tym nic złego, jednak czasem warto trochę poeksperymentować, żeby odkryć nowe połączenia smakowe. W programie znanego szefa kuchni, Andrzeja Polana, zaprezentowane zostaną fantazyjne wariacje na temat ulubionych dań Polaków. Prowadzący za pomocą kilku sztuczek i szczypty wyobraźni potrafi sprawić, że zwykły posiłek staje się wykwintną ucztą. W każdym odcinku udaje się w inny region Polski, gdzie odnajduje kolejne inspiracje, płynące z otoczenia, lokalnych tradycji, a przede wszystkim ludzi, których spotyka na swej drodze.
Premiera: 19 maja 2019 r., godz. 12:30  

THE WINE SHOW 2

Powraca „The Wine Show” – seria w całości poświęcona sekretom branży winiarskiej. Tym razem brytyjski aktor Matthew Goode przybywa do wspaniałej prowansalskiej willi, gdzie dołącza do niego kolega z branży, James Purefoy. Sommelierzy-pasjonaci podzielą się z widzami wiedzą zdobytą w najbardziej ekskluzywnych winnicach na świecie.

Oprócz degustacji win sprowadzonych z każdego zakątka ziemi, na aktorów czeka dodatkowe zadanie – misja powierzona im przez Joe Fattoriniego. Panowie będą musieli dobrać doskonałe trunki do składającego się z sześciu potraw lunchu zaproponowanego przez słynnego szefa kuchni i właściciela restauracji wyróżnionej gwiazdkami Michelin – Stephane’a Reynaud. Tym razem to nie Joe oceni wybory Matthew i Jamesa. Jego jurorskie kompetencje przejmie Jancis Robinson, najbardziej wpływowy krytyk win na świecie – to on zdecyduje o tym, które butelki trafią do wielkiego finału. Robinson należy do osób bezkompromisowych, dlatego sommelierskie zadanie nie będzie łatwe…
Premiera: 7 maja 2019 r., godz. 22:05  

MEKSYKAŃSKI STÓŁ PATI 3 I 4

Misją Pati Jinich jest przeniesienie autentycznych meksykańskich smaków, kolorów i ciepła do naszych domowych kuchni. W każdym odcinku przemierza swój ojczysty kraj w poszukiwaniu inspiracji i przygotowuje potrawy odzwierciedlające bogatą historię Meksyku.

W trzecim sezonie Pati powróci wspomnieniami do smaków dzieciństwa i przygotuje swoje ulubione meksykańskie potrawy według przepisów rodziców. Cofnie się także do lat, kiedy mieszkała w Teksasie i poznawała jego wyjątkowy folklor. Efektem tej nostalgicznej podróży będzie dzień spędzony w kuchni z synem, rodowitym Teksańczykiem.

W czwartym sezonie Pati wraz z rodziną odwiedza meksykańskie miasteczko San Miguel de Allende, znane na całym świecie za sprawą Sanktuarium Jesús Nazareno de Atotonilco oraz wybornych miejscowych potraw. Prowadząca przemierza ulice urokliwej miejscowości i odkrywa lokalne specjały. Ponadto w nowych odcinkach Pati wraz z synami spróbuje unowocześnić tradycyjne tacosy oraz tamales. Tym razem prowadząca podzieli się także ulubionymi potrawami tex-mex i podpowie, jak kulinarnie zaskoczyć znajomych na imprezach i piknikach. To wszystko i wiele więcej w najnowszej odsłonie programu.
MEKSYKAŃSKI STÓŁ PATI 3 Premiera: 9 maja 2019 r., godz. 14:30  
MEKSYKAŃSKI STÓŁ PATI 4  Premiera: 17 maja 2019 r., godz. 14:30  

PETER KURUVITA NA AUSTRALIJSKIM WYBRZEŻU 2

Po udanej przeprowadzce na Sunshine Coast, szef kuchni i restaurator Peter Kuruvita jest gotowy na zupełnie nowe nadmorskie przygody! W drugim sezonie serii udaje się na zachodnie wybrzeże Australii, aby zwiedzić niezwykłe okolice rzeki Margaret oraz rozsmakować się w lokalnych specjałach.

Po drodze prowadzący spotyka się z producentami tradycyjnych wyrobów spożywczych, aby usłyszeć ich fascynujące historie oraz nauczyć się od nich rzemiosła. Poznaje rolników-pasjonatów, którzy każdego dnia zmieniają oblicze rolnictwa i tworzą jego przyszłość. Odwiedza nagradzanych producentów wina, dzięki którym region stał się rozpoznawalny w branży winiarskiej.

W kolejnych odcinkach szef kuchni zakasa rękawy i nauczy się wytwarzać camembert, pobierze lekcje nurkowania oraz dowie się więcej na temat toksycznych odpadów, które za sprawą rozwiniętego przemysłu z każdym rokiem coraz bardziej zanieczyszczają środowisko.

Prowadzący, zainspirowany pięknem przyrody oraz nieziemskimi smakami i zapachami regionu, odtworzy poznane przepisy oraz postara się przemycić do swoich ulubionych potraw nowe rozwiązania.
Premiera: 11 maja 2019 r., godz. 15:00  

Świetnie dopasowane pozycje programowe sprawiają, że Kuchnia+ cały czas odnotowuje wysokie wskaźniki dopasowania wśród atrakcyjnych grup kobiet z miast: AFF 329 (W 30-59 c50k+), z wyższym wyksztalceniem: AFF 234 (W 20-54 Edu High), oraz tych które zajmują wysokie stanowiska: AFF 301 (W 20-59 TOP MANAGMENT). Ponadto Kuchnia+ w pierwszym kwartale 2019 roku zgromadziła przed telewizorami prawie 3 miliony widzów!

Dane: NAM, Q1 2019, COV A4+, AFF vs A16-49, 06:00-25:59