W LUTYM DOMO+ PREZENTUJE POMYSŁOWE PROJEKTY ARCHITEKTONICZNE

ZACHWYCAJĄCE KURORTY TAJLANDII

Jeszcze do niedawna leżący w południowo-wschodniej Azji, nikomu nie znany i odległy punkt na mapie świata, kilka lat temu stał się mekką zamożnych turystów. W serii dokumentalnej „Zachwycające kurorty Tajlandii” zobaczmy czym Tajlandia podbiła serca turystów.

W nowej serii dokumentalnej spotkamy jedne z największych umysłów współczesnego designu, które odkryją przed nami sekrety swoich wykwintnych dzieł. Od kurortów w Chiang Mai, po rekolekcje na odległych tropikalnych wyspach. Zobaczymy, jak pomysłowa architektura szanuje lokalną tradycję, wpisując się w przepiękny krajobraz Tajlandii.

PREMIERA: PONIEDZIAŁEK, 3 LUTEGO, GODZ. 21:00

EKODOMY – JAK BUDOWAĆ W ZGODZIE Z NATURĄ 3

W dobie kryzysu klimatycznego coraz prężniej rozwija się gałąź zrównoważonego budownictwa. Trzeci sezon serii dokumentalnej „Ekodomy – jak budować w zgodzie z naturą” dostarcza jeszcze więcej proekologicznych inspiracji.

Coraz częściej na całkowitym pustkowiu, ale też w sercu miejskich przedmieść, ludzie chcą mieszkać w zgodzie z naturą. Pracując w  szybko pędzącym świecie jednocześnie pragniemy prostszego życia. Bohaterzy serii dokumentalnej budują swoje domy z myślą o jak największym poszanowaniu środowiska naturalnego. Do ich postawienia używają odpowiednich materiałów budowlanych, korzystają z przyjaznych środowisku nowoczesnych technologii i mówią, co robią, aby ich styl życia był jak najbardziej zrównoważony i odpowiedzialny.

PEMIERA: PIĄTEK, 14 LUTEGO, GODZ. 17:30

PODWÓRKA DO POPRAWKI

Gdy właściciele posesji chcą w ciepłą pogodę posiedzieć we własnym ogródku, a podwórko z tyłu domu stoi brzydkie i niezabudowane, Sarah Keenleyside oraz Brian McCourt przychodzą z pomocą. Ta dwójka zamienia przydomowe podwórka w prawdziwe dzieła sztuki!

Program „Podwórka do poprawki” przedstawia widzom nieskończone możliwości na przerobienie swojego przydomowego ogródka. Podwykonawca i projektant Brian McCourt wraz z designerką Sarah Keenleyside współpracują z właścicielami posesji, aby zmaksymalizować potencjał ich niszczejących podwórek i stworzyć tam dopasowane, jedyne w swoim rodzaju konstrukcje służące do rozrywki bądź wypoczynku. Przerobiony kontener, studio cukiernicze, domki na drzewie, czy zewnętrzy teatr to tylko niektóre z cudów wychodzących spod rąk zdolnego duetu.

PREMIERA: PIĄTEK, 21 LUTEGO, GODZ. 21:00

WIELKIE PROJEKTY NOWA ZELANDIA 3

Trzeci sezon serii przedstawiającej ambitne i nietuzinkowe projekty architektoniczne, realizowane w Nowej Zelandii.

Poznaj historie ambitnych Nowozelandczyków, którzy chcąc zrealizować swoje marzenia, podjęli wyzwanie zbudowania innowacyjnych i inspirujących domów. Architekci mawiają, że budynki w Nowej Zelandii muszą mierzyć się z dwoma głównymi wyzwaniami - deszczową pogodą i dużą aktywnością sejsmiczną. Przymus pamiętania o tych czynnikach wyzwolił w Nowozelandczykach odpowiedzialne i zarazem nieszablonowe podejście do budownictwa. Prowadzący Chris Moller, architekt i urbanista, pokaże widzom zarówno autorskie rezydencje projektantów, jak i domy urządzone w duchu DIY. Będzie różnorodnie i bardzo ciekawie..

PREMIERA: SOBOTA, 22 LUTEGO, GODZ. 21:00

Domo+ to polski kanał tematyczny o projektowaniu przestrzeni, który dostarcza praktycznych wskazówek i inspiracji do zmiany wnętrz i ogrodów. Stacja jest bardzo dobrze dopasowana do jakościowych grup kobiet, które stanowią aż 68% widzów stacji AFF 124. Widzowie Domo+ to kobiety: z miast AFF 379 (W30-59 C50K+), AFF 350 (W25-59 C50K+), z wyższym wykształceniem AFF 371 (W20-59 Edu High) ora zajmujące wysokie stanowiska AFF 277 (W20-59 Top Management).

Dane: NAM, ADH% X-XII 2019; AFF vs A16-49, X-XII 2019.