W KWIETNIU PLANETE+ OPOWIADA O WIELKICH LUDZIACH, ISTOTNYCH WYDARZENIACH, ORAZ NIESAMOWITYCH MIEJSCACH!

Planete+ to polski kanał dokumentalny prezentujący produkcje z całego świata. Stacja poszerza horyzonty: opowiada o wielkich ludziach, istotnych wydarzeniach, niesamowitych miejscach czy nowych technologiach. Często odnosi się do aktualnych i elektryzujących zagadnień. Stawia trudne pytania, nie idzie na kompromisy, porusza kontrowersyjne i odważne tematy. Planete+ idealnie trafia w gusta miejskiej widowni i generuje wysokie parametry mediowe: AFF 343 (M 20-54 c50k+), AFF 252 (M 30-59 c 50k+), AFF 193 (A 16-49 Edu High)! W atrakcyjnej miejskiej grupie udział Planete+ RDR wzrósł o 48% w okresie I-II, jednak Planete+ nie zwalnia tempa i w kwietniu  zaprezentuje szeroką gamę intrygujących programów:

TWÓJ TALERZ - TWOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Sensacyjna seria o przemyśle spożywczym i o globalnym wpływie naszych codziennych, nierzadko dyktowanych modą żywieniowych wyborów. Czy wystarczy ryb w morzach i oceanach? Jakie są niepożądane skutki intensywnej produkcji wieprzowiny? Co kryje się w paczkowanej żywności? Czemu 800 milionów ludzi głoduje, podczas gdy w innych częściach świata 1/4 całej produkowanej żywności ląduje w śmietniku? To tylko niektóre z pytań, jakie w tej przejmującej serii stawia młoda dziennikarka, Nelufar Hedayat, przemierzając świat wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu odpowiedzi.
PREMIERA: 3 KWIETNIA 2019 R., GODZ. 22:00 

AFRYKA Z LOTU PTAKA

Afryka, z racji warunków naturalnych, nadaje się do spojrzenia z góry jak nic innego. Namibijskie rzeki, metropolia Johannesburga, poszukiwacze diamentów z Port Nolloth, aż do migracji słoni i bawołów na sawannie. Prawdziwa uczta dla oczu.
PREMIERA: 6 KWIETNIA 2019 R., GODZ. 17:00 

JA, MARTIN LUTHER KING

Życie, aktywność i spuścizna po Martinie Lutherze Kingu opowiedziana na nowo w wysokobudżetowym dokumencie, z wykorzystaniem oryginalnych archiwaliów, wypowiedzi świadków i przyjaciół. Kluczowa postać w kluczowym dla ameryki okresie.
PREMIERA: 6 KWIETNIA 2019 R., GODZ. 22:00 

KTO FINANSUJE TERRORYZM

Według specjalistów najlepszy sposób na walkę z terroryzmem to sankcje ekonomiczne i odcięcie terrorystów od pieniędzy. Oto francuska dokumentalna podróż przez ostatnie 15 lat odcinania terrorystów od pieniędzy. Jak bardzo skutecznego - zobaczcie sami.
PREMIERA: 14 KWIETNIA 2019 R., GODZ. 22:00 

POWSTANIE W WARSZAWSKIM GETCIE – PRZEMILCZANE FAKTY

Skromny, ale zaskakujący dokument o Powstaniu w Warszawskim Getcie. Jak wiele o nim nie wiemy? Dlaczego ci, którzy przeżyli, tak bardzo ukrywali rolę organizacji Beitar i Żydowskiego Związku Wojskowego w walce z siłami SS? Dlaczego prawicowi bojownicy w Getcie stali się tak niewygodni dla historii? Propolski dokument o Holokauście. To też zaskakujące.
PREMIERA: 18 KWIETNIA 2019 R., GODZ. 22:00 

INTRYGI – SUPERBROŃ KREMLA

Pierwszy tak precyzyjny dokument o wpływie KGB na wybory prezydenckie w USA w 2016 r. Szokujący, szczegółowy, wiarygodny. Film o najskuteczniejszej, 30-letniej akcji wywiadu rosyjskiego z udziałem cyberhackingu i trollingu. To nie teorie spiskowe, to fakty.
PREMIERA: 28 KWIETNIA 2019 R., GODZ. 22:00 

CYKL TEMATYCZNY NA DZIEŃ ZIEMI

CZY URATUJEMY WIELKĄ RAFĘ?

Tu wyścig z czasem nabiera nowego znaczenia. Czy uda się uratować umierającą australijską Wielką Rafę Koralową? Wielki organizm, liczący 8 tysięcy lat kontra globalne ocieplenie i zanieczyszczenie. A między nimi grupa naukowców starająca się ocalić ten wielki morski organizm.
PREMIERA: 22 KWIETNIA 2019 R., GODZ. 18:55 

DIESELGATE. JAK VOLKSWAGEN CHCIAŁ OSZUKAĆ AMERYKĘ

Prawie Szekspir. Oto niemiecki koncern samochodowy chce oszukać klientów wielkiego kraju na wielką skalę. Trzech sprytnych mechaników samochodowych przypadkiem odkrywa, że oszustwo było szyte nicią tak grubą, jak bazarowa gra w trzy karty. Film skromny, a pouczający.
PREMIERA: 22 KWIETNIA 2019 R., GODZ. 19:55 

RECYKLING - PRZYSZŁOŚĆ BEZ ŚMIECI?

Niemieckie, realistyczne podejście do dokumentalnych tematów: jakie są naprawdę perspektywy recyclingu naszych odpadów? Czy nowe technologie to mrzonka? Ile zależy od ludzi, a ile od materiałów? Co i jak zmienić, by nie żyć na śmieciowej pustyni za kilkadziesiąt lat? Dokument z mottem: "Wiedza ma sens".
PREMIERA: 22 KWIETNIA 2019 R., GODZ. 21:05  

Dane: NAM, SHR%, I-II 2018 vs I-II 2019, A 25-54 50K+, AFF vs A16-49, 06:00-25:59