W CZERWCU NA PLANETE+ KOLEJNY SEZON ZNANEJ I LUBIANEJ SERII “POLSKA Z GÓRY”!

Planete+ idealnie trafia w gusta miejskiej widowni i generuje wysokie parametry mediowe: AFF 372 (M 20-54 c50k+), AFF 239 (A 20-54 top management), AFF 205 (A 16-49 edu high)! W atrakcyjnej miejskiej grupie udział Planete+ RDR wzrósł o 23% w okresie I-V, jednak Planete+ nie zwalnia tempa i w czerwcu zaprezentuje szeroką gamę intrygujących programów:

POLSKA Z GÓRY 3

Trzecia seria zabiera widza w niezwykłą podróż po najpiękniejszych miejscach Polski i pozwala podziwiać dobra natury i kultury w całej ich okazałości z niecodziennej perspektywy – z góry.

Narracja pełna jest interesujących faktów i ciekawostek przyrodniczych czy historycznych, a zdjęcia z lotu ptaka pokazują wiele zakątków z całkiem nowej strony.

W najnowszym sezonie zobaczymy m.in. Tatrzański Park Narodowy, Białowieżę, Kraków i Wrocław, wypoczynkowy Ciechocinek czy piękną Krynicę Górską. Program przeniesie widzów także na malownicze Podlasie, gdzie zasmakują klimatu polskiego Orientu w Kruszynianach, będą też mogli obejrzeć z lotu ptaka industrialną architekturę Śląska i Łodzi, Zamek na Lanckorońskiej Górze czy Oświęcim. Oryginalna seria „Polska z góry” to pierwsza w polskiej telewizji produkcja, który pozwala oglądać Polskę z tej perspektywy.
PREMIEROWE ODCINKI W KAŻDY PONIEDZIAŁEK O 18:30

SZKOCJA Z PRZESTWORZY

Prezenter James Crawford wyrusza w przestworza, by z powietrza spojrzeć na miasta, wybrzeże i krajobrazy Szkocji. To lotnicza przygoda w głąb historii Szkocji.

Korzystając z trudno dostępnego archiwum zdjęć szkockiej Galerii Narodowej, James Crawford zabiera widzów w historyczną podróż. To mieszanka historii i lotniczej przygody. Pokazuje miejsca, które istnieją tylko na archiwalnych fotografiach. Niezwykłe archiwum to unikalny zapis stulecia zmian przez, które przeszła Szkocja. Pokazuje życie społeczności i transformację krajobrazu.
PREMIERA: SOBOTA, 8 CZERWCA, 17:00

THE BEATLES. BRZMIENIE Z MERSEYSIDE

The Beatles zdefiniowali muzykę i kulturę pop bardziej niż każdy inny zespół na świecie. Film to swoista podróż od zespołu nastolatków z Merseyside, do twórców, którzy zawojowali międzynarodową scenę muzyki pop lat sześćdziesiątych.

Dzięki unikalnemu archiwum i starym wywiadom oraz wspomnieniom,  powstał niezwykły film. Dokument ukazuje historię poszczególnych formacji zespołu. Dzięki temu wiemy dlaczego Beatlesi tak długo walczyli, by osiągnąć międzynarodowy sukces. Wieloletnie doświadczenia członków grupy zaowocowały powstaniem unikalnego, znanego na całym globie brzmienia.
PREMIERA: SOBOTA, 8 CZERWCA, 22:00

BYCIE OFFLINE – NOWY LUKSUS

Kiedy jesteś online zawsze i wszędzie, ten przywilej może stać się męczącym koszmarem. Holenderski dokument o nowej formie relaksu i intymności, czyli byciu offline. Zobacz, dlaczego jest to luksus, na którego niewielu stać? Jakie są korzyści z bycia offline? Co to jest White Spots App? To nie science-fiction. To document o tu i teraz.
PREMIERA: NIEDZIELA, 9 CZERWCA, 22:00

CHUCK BERRY - OJCIEC ROCK'N'ROLLA

Chuck Berry to legendarny muzyk rockowy, który przeszedł do historii. Twórca „kaczego chodu” z gitarą, który stał się jednym z najczęściej używanych ruchów scenicznych w świecie rocka.

Chuck Berry z to rockman z krwi i kości. Dokument o charyzmatycznym artyście, który stał się legendą rocka na całym świecie i zmienił oblicze rocka. Film przedstawia go jako człowieka bardzo rodzinnego i przywiązanego do wartości. Swoim geniuszem wpłynął na sztukę Beatlesów, rozwój punka i heavy metalu. Bez jego wpływu artystycznego, cała muzyka rockowa brzmiałaby zupełnie inaczej.
PREMIERA: SOBOTA, 15 CZERWCA, 22:00

IRLANDIA Z LOTU PTAKA

Dokument przedstawia widzom złożony obraz pięknej, zachodniej Europy. Wszystko to dzięki krajobrazom kręconym z nowoczesnych dronów i helikopterów. To całkowicie nowa, nieznana dotąd wizja Iralndii.

Dokument przedstawia spektakularny obraz wielopłaszczyznowej i złożonej krainy, która miała niebagatelne znaczenie dla historii Europy zachodniej. Twórcy pokazują pierwotne krajobrazy, wykute przez cofające się prehistoryczne lodowce. Neolityczne grobowce, średniowieczne miasta i zamki z epoki Wikingów, to wspaniała historia i krajobrazy pokazane w nowatorski i odkrywczy sposób.
PREMIERA: NIEDZIELA, 16 CZERWCA, 17:00

EWANGELIA WEDŁUG BITCOINA

Czy wyobrażacie sobie świat, który funkcjonuje bez banków kontrolowanych przez państwo i organizacje finansowe? Jeśli tak, to dokument, który warto zobaczyć.

Twórcy dokumentu przenoszą nas do świata, w którym możemy stać się sami swoim własnym bankiem. Początkowo świat kryptowalut był postrzegany przez pryzmat pola do oszustw finansowych. Teraz temat nowej formy waluty staje się przedmiotem najważniejszych konferencji finansowych na świecie.
PREMIERA: NIEDZIELA, 16 CZERWCA, 22:00

7 ŻYĆ ELVISA

Król Rock and Rolla, ikona popkultury, genialny piosenkarz i artysta wszechczasów. Życie Elvisa Presleya wciąż interesuje i inspiruje wielu. Jego fenomen widać także w liczbach: co roku, przychód z jego tantiem przewyższa wpływy Michaela Jacksona, Franka Sinatry i Davida Bowiego razem wziętych.

Dokument przestawia życie największego gwiazdora XX- wiecznej popkultury pokazane w 7 etapach. Od bardzo biednego dzieciństwa w Memphis, gdzie na małego chłopca ogromny wpływ wywarła muzyka czarnoskórych twórców, aż do „pośmiertnej” kariery, która przerosła dokonania Elvisa za życia.
PREMIERA: SOBOTA, 29 CZERWCA, 22:00

Dane: NAM, SHR%, I-30 V 2018 vs I- 30 V 2019, A 25-54 50K+, AFF vs A16-49, 06:00-25:59