TVN7 - SUKCES KRONIK SHANNARY & CIEKAWE JESIENNE NOWOŚCI

TVN7 w okresie letnim nie zwalnia tempa! Od lipca kanał wygenerował średni udział na poziomie 3,7% SHR w atrakcyjnej grupie żeńskiej w wieku 16-49.

Jedną ze składowych sukcesu stacji jest nowa wakacyjna propozycja – serial „Kroniki Shannary”, w którym świat ludzi przeplata się z  magicznym światem elfów, druidów i przerażających demonów. „Kroniki Shannary” to serial fantasy stworzony na podstawie książek Terry’ego Brooksa. Kiedy pradawne zło budzi się do życia, losy wszystkich mieszkańców ziemi spoczywają w rękach elfickiej księżniczki Amberle Elessedil, Wila Ohmsforda – pół człowieka, pół-elfa, ostatniego z rodu Shannara, właściciela magicznych kamieni oraz Eretrii – wychowanej przez wędrowców złodziejki. Serial podbił serca widzów osiągając SHR na poziomie 3,1% w grupie komercyjnej (A16-49), a w grupie żeńskiej nawet 3,5%!

TVN7 przygotował kilka równie ciekawych propozycji na sezon jesienny. Jedną z nich jest serial komediowy – „Dziadek z przypadku”. Główny bohater, Jimmy Martino (grany przez znanego z serialu „Pełna Chata” John’a Stamosa) to cieszący się powodzeniem u kobiet właściciel restauracji. Prowadzi beztroskie, pełne przyjemności życie. Nagle dowiaduję się, że ma dorosłego syna Geralda oraz dwuletnią wnuczkę Edie. W jaki sposób upora się z nową sytuacją? Jak bardzo zmieni ona jego dotychczasowe życie? Widzowie przekonają się już wkrótce!
Premiera: 6 październik
Emisja: czwartek, godz. 20:00

Drugą propozycją stacji są znane i lubiane perypetie mieszkańców luksusowego przedmieścia Fairview. W październiku na ekranach widzów zagoszczą „Gotowe na wszystko”, perfekcyjne panie domu - Lynette, Bree, Gabrielle i Susan, które odkryją mroczne tajemnice sąsiadów i stawią czoła niebezpiecznym wyzwaniom jednocześnie bawiąc widzów do łez.
Premiera: 6 październik
Emisja: poniedziałek – piątek, godz. 16:55

Kolejną jesienną nowością będzie zagadkowa historia grupy ludzi, którzy po wypadku samolotu lądują na tajemniczej wyspie. „Zagubieni” to serial pełen intrygujących zwrotów akcji i nieprzewidzianych sytuacji. Bohaterowie muszą nauczyć się żyć w nowych warunkach jednocześnie stawiając czoło licznym przeciwnościom i niebezpieczeństwom, które skrywa wyspa.
Premiera: 7 październik
Emisja: poniedziałek – piątek, godz. 15:55

Na antenie TVN7 zagoszczą również ulubieńcy widzów – „Przyjaciele”. Monica, Rachel, Chandler, Joey, Phoebe oraz Ross tworzą grupę znajomych, którzy mieszkają w Nowym Jorku. Cała szóstka spędza razem wolny czas w ulubionej kawiarence lub jednym z mieszkań i wplątuje się w różne zabawne sytuacje życiowe. Na antenie już od 15 października!
Emisja: sobota-niedziela, godz. 9:00

W swojej ofercie na najbliższe miesiące stacja przygotowała również kolejną serię dokumentów, którą rozpocznie film pt.: SPRAWA O.J.SIMPSONA: TAŚMY PRAWDY, kolejne dokumenty to CAŁY TEN CUKIER, ZATOKA DELFINÓW, PRISCILLA: WYPRAWA PO WOLNOŚĆ, CZŁOWIEK NA LINIE, POPYT NA ŚMIERĆ, SADAM BAWI SIĘ W HOLYWOOD.
Premiera: 3 październik
Emisja: poniedziałek, g. 22:00

Dokumenty emitowane na antenie TVN7 poruszają różnorodną, często niełatwą tematykę, to ambitne kino, które stawia przed widzem trudne pytania. Już w październiku widzowie zmierzą się następującymi zagadnieniami. 

Cykl rozpocznie film pt.: „Sprawa O.J.Simpsona: Taśmy prawdy”. To dokument, który rzuca nowe światło na głośny proces sprzed 20 lat, w którym futbolista i aktor O.J. Simpson zostaje oskarżony o zamordowanie swojej byłej żony- Nicole Brown, oraz kelnera - Rona Goldmana. Co powiedzą taśmy? Po raz pierwszy widzowie będą mieli okazję usłyszeć wyznania Simpsona nagrane potajemnie przed sławnym już pościgiem na autostradzie.

„Cały ten cukier” jest przedstawieniem eksperymentu Damon’a Gameau, autora, reżysera i jednocześnie głównego bohatera filmu, dotyczącego cukru oraz jego wpływu na człowieka. Żeby precyzyjnie przedstawić skalę problemu, Damon Gameau samego siebie uczynił obiektem eksperymentu i zaczął konsumować 40 łyżeczek cukru dziennie przez 60 dni. Co ciekawe bohater żywił się tylko tzw. „zdrowym” jedzeniem, które tak naprawdę również jest bogate w cukier. Jak to się stało, że tytułowa substancja zdominowała naszą dietę i kulturę? Jakie są tego skutki dla naszych umysłów i ciał? Odpowiedzi na te pytania wkrótce na antenie TVN7.

Amerykański film dokumentalny „Zatoka delfinów” ukazuje wyprawę słynnego tresera delfinów do Japonii. Richard O’Barry wraz z grupą naukowców, wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt, jadą aby ujawnić szokujące fakty dotyczące znęcania się nad ssakami i uświadomić ludziom jakie zagrożenia dla ludzkiego zdrowia niesie ten brutalny proceder.

DANE: NAM, SHR% A16-49, W16-49, 01.07-31.08.2016; 6:00 – 25:59