TVN7 liderem wśród kanałów filmowo - serialowych

Po siedemnastu dniach emisji nowej, jesiennej ramówki, TVN7 może pochwalić się udziałem na poziomie 3,7% w grupie komercyjnej, co daje 1 miejsce w rankingu stacji filmowo- serialowych.

„Siódemka” przygotowała na jesienne dni wiele ciekawych propozycji. Już 22 września na antenie zagości kultowy serial Dr. House, w nowej 7 odsłonie. Fani serialu będą mieli okazję obserwować kolejne perypetie, stosującego nietypowe metody diagnozy tytułowego Dr. Housa. Poznają także nowe historie życiowe i medyczne pacjentów trafiających do szpitala klinicznego Princeton- Plainsboro.

Emisja: poniedziałek – piątek 19:00

Drugą nowością będzie serial Julia, który od 1 października zagości na antenie stacji, z emisją 5 dni w tygodniu. Julia to serial opowiadający historię młodej dziewczyny, która z dnia na dzień zmienia całe swoje życie. Budzi uśpione życiowe aspiracje i w nowym miejscu, z nowym nastawieniem zaczyna wszystko od nowa.

Emisja: poniedziałek – piątek 16:55 i 17:30

Również od 1 października na antenie pojawi się pasmo DOKUMENT W TVN7, które zaprezentuje całkowicie nową, nie spotykaną do tej pory w TVN7 tematykę, poruszającą obszary związane m.in. z szeroko pojętymi problemami społecznymi, religią, polityką czy gospodarką.

Na uwagę zasługuje również PASMO FILMOWE w TVN7 emitowane codziennie, od poniedziałku do niedzieli, po godzinie 20:00. Stanowi ono różnorodną mieszankę gatunków filmowych, wśród których każdy z widzów znajdzie coś dla siebie. Pasmo prezentuje najbardziej znane, wielkobudżetowe hollywoodzkie produkcje, najlepszych aktorów i ciekawe scenariusze, nie zabraknie także filmów kultowych, do których widzowie zawsze chętnie wracają. O różnorodności pasma świadczy jego układ. Każdy dzień tygodnia wyróżnia się innym motywem przewodnim.

Poniedziałki upłyną pod znakiem PRAWDZIWYCH HISTORII, dedykowane głównie kobiecej części widowni. Wtorki z SENSACJĄ wywołają dreszczyk emocji w męskiej części publiczności, serwując mrożące krew w żyłach historie ze świata przestępczego, cechujące się wartką akcją i ciekawą fabułą. Środa zaprasza widzów na AMBITNE KINO, które zaspokoi najbardziej wybredne gusta. Od czwartku do soboty stacja proponuje relaks emitując komedie, filmy obyczajowe oraz kino przygodowe. Na deser niedzielny SUPERSEANS, niekwestionowany lider pasma, który gromadzi przed telewizorami rzesze widzów. We wrześniu w TOP 3 najlepiej oglądanych filmów znalazły się dwie super produkcje: Władca Pierścieni: Dwie wieże ze średnim minutowym udziałem oglądalności ponad 557 tys. osób i 10% udziałem oraz Władca Pierścieni: Powrót Króla, który zyskał średni AMR ponad 474 tys. widzów i udział 9% w grupie komercyjnej. Czołówkę zamyka film sensacyjny Córka Generała ze średnią minutową oglądalnością prawie 357 tys. widzów i udziałem 6,2% w grupie A16-49.

DANE: NAM 01-17.IX.2014, A16-49, AMR, SHR%.