TVN TURBO – TURBO WIOSNA PEŁNA NOWOŚCI!

TVN Turbo świetnie rozpoczął rok! Dzienne udziały stacji w grupie mężczyzn w wieku 16-49 pochodzących z miast wyniosły nawet 2,6%! A wiosna w TVN Turbo zapowiada się jeszcze lepiej! Kanał przygotował dla swoich widzów nowości, w których zobaczą swoich ulubionych prowadzących oraz kontynuacje popularnych serii.

Nadszedł czas na warsztatowy pojedynek dwóch najpopularniejszych mechaników w Polsce! W nowym programie „Klimek kontra Duda” Adam Klimek i Grzegorz Duda będą rywalizować modyfikując ten sam model samochodu. O tym, kto okaże się lepszy i w nagrodę zdobędzie auto stuningowane przez przeciwnika zadecydują… widzowie!

Tych panów widzom TVN Turbo nie trzeba przedstawiać. Adam Klimek to mechanik pojazdów samochodowych z zawodu i z zamiłowania. Przygodę z telewizją rozpoczął na planie „Zakupu kontrolowanego”, gdzie opowiadał o samochodach używanych i pułapkach, jakie w nich czyhają na potencjalnych nabywców. Od lat jest gospodarzem popularnego programu „Samochód marzeń – kup i zrób”, w którym spełnia motoryzacyjne marzenia Polaków remontując ich auta. Z kolei Grzegorz Duda to 8-krotny mistrz Europy FIA CEZ w wyścigach górskich i 14-mistrz Polski w rajdach samochodowych. Od zawsze obraca się w świecie motoryzacji, od kilku lat zawodowo buduje auta i, jak sam twierdzi, jest w stanie zbudować absolutnie wszystko. Fani TVN Turbo znają go z programów takich jak „101 napraw” czy „Garaż Dudy”.

Teraz dwóch najlepszych mechaników TVN Turbo stoczy warsztatowy pojedynek. W 10-odcinkowej serii „Klimek kontra Duda” Adam Klimek i Grzegorz Duda będą rywalizować modyfikując ten sam model samochodu. By rozpocząć prace, każdy z Panów musi najpierw dokonać zakupu auta. Ogranicza ich ten sam budżet oraz reguły, które ustalą między sobą na początku starcia. Jakie pomysły podsunie mechanikom wyobraźnia i czy uda im się je zrealizować? Tu liczyć się będą umiejętności i patenty, które obaj motoryzacyjni chirurdzy wypracowali spędzając lata w warsztatach. Nie zapomną przy tym podzielić się wiedzą i ciekawostkami z widzami. Dwaj mechanicy, dwa auta, dwie różne wizje, ten sam budżet i ten sam czas na zrealizowanie zadania. Sprawdzimy, który z nich wykaże się większą kreatywnością i doświadczeniem. O tym, kto okaże się lepszy i w nagrodę zdobędzie samochód zmodyfikowany przez przeciwnika zadecydują widzowie. 

START EMISJI: NIEDZIELA, 10. MARCA, 15:00

Rozwaga, opanowanie, stanowczość, umiejętność szybkiego reagowania i logicznego myślenia – to tylko niektóre z cech niezbędnych do pracy w więziennictwie. Kamery TVN Turbo zabiorą widzów w miejsce, do którego nikt nie chciałby trafić i pokażą kulisy pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej. Kim są ludzie, którzy zdecydowali się na taki zawód i jak wygląda ich codzienność „za kratami”?

W Polsce istnieje 120 jednostek penitencjarnych, w których zatrudnionych jest 27 tysięcy pracowników Służby Więziennej. To oznacza, że na trzech skazanych przypada jeden funkcjonariusz. Kulisy pracy w tym właśnie zawodzie pokaże nowy program TVN Turbo„Służba Więzienna”. Śledząc losy bohaterów z aresztów śledczych w Radomiu i Piotrkowie Trybunalskim oraz z zakładów karnych w Sztumie i Strzelcach Opolskich poznamy najciekawsze, nieoczywiste i często niebezpieczne aspekty ich profesji. Zobaczymy, jak wygląda więzienna rzeczywistość z perspektywy funkcjonariuszy - z czym muszą się mierzyć strażnicy, oddziałowi, wychowawcy, członkowie konwoju, jednostek interwencyjnych, służb medycznych czy więziennej administracji.

Piotrków Trybunalski. To tutaj znajduje się najnowocześniejsza polska placówka, w której karę odbywają najgroźniejsi przestępcy w kraju. Osadzonych jest tu 700 osób. O tym, jak trudna i odpowiedzialna jest praca w tym miejscu przekonamy się już w pierwszym odcinku, gdy funkcjonariusze będą musieli zmierzyć się z próbą samobójczą osadzonego. Zobaczymy też mężczyznę, który na skutek abstynencji alkoholowej nie pamięta, że znajduje się w areszcie śledczym i żąda natychmiastowego wypuszczenia do domu. „Takie sytuacje zdarzają się od 4. do 6. razy w miesiącu. Osoba, która od dłuższego czasu nagminnie spożywała alkohol po kilku dniach od odstawienia „widzi dźwięki i słyszy kolory”, zupełnie nie zdając sobie sprawy z sytuacji, w której się znajduje. Kontakt z nią jest utrudniony. Zdarza się, że osadzeni myślą, że są w pracy, barykadują cele, bo wydaje im się, że są na polu walki bądź rozlewają wodę, bo ich zdaniem gaszą pożar ” – mówi Sierżant Sztabowy Norbert Ryba, od 13 lat pracujący w Służbie Więziennej.

Zajrzymy także za mury Aresztu Śledczego w Radomiu, czyli jednej z największych jednostek penitencjarnych w Polsce, mogącej pomieścić 1100 osadzonych. 8-odcinkowa seria TVN Turbo odkryje przed widzami więzienne zwyczaje, procedury i sposoby postępowania w trudnych, a nawet kryzysowych sytuacjach, takich jak ta, gdy więźniowie na znak protestu barykadują celę. Sprawdzimy, czy próby mediacji przyniosą oczekiwane skutki czy konieczne będzie użycie środków przymusu. Będziemy również świadkami m.in. próby przemytu niedozwolonego przedmiotu podczas widzenia czy ataku skazanego na strażnika. Dowiemy się, jak wygląda praca na oddziale dla więźniów niebezpiecznych, w konwoju czy wartowni oraz podejrzymy proces przyjęcia skazanego do jednostki penitencjarnej i zwolnienia po odbyciu kary.

Program był realizowany przez okres kilku miesięcy na terenie czterech jednostek penitencjarnych.

Przedstawia wybrane skrajne sytuacje, które zdarzają się w zakładach karnych sporadycznie.

START EMISJI: NIEDZIELA, 3. MARCA, 17:15

DANE: NAM, SHR%, M16-49 C50K+, 30.01.2019, 06:00 – 25:59