TVN TURBO - MA 12 LAT!

TVN Turbo 12 grudnia obchodziło dwunaste urodziny! To pierwszy polski kanał stworzony z myślą o męskiej części widowni. Siłą napędową TVN Turbo jest motoryzacja, ale nie brakuje też innych tematów. Każdy  mężczyzna znajdzie tu coś dla siebie.

 

Od początku stacja postawiła na polskie produkcje i polskich ekspertów. Powstały programy takie jak : „Samochód marzeń: kup i zrób”, „Zakup kontrolowany”, „Automaniak”, codzienny „Raport Turbo”, czy interwencyjna „Turbo kamera”. Dzięki temu propozycje TVN Turbo znalazły wierną grupę odbiorców, a sam kanał zajmuje wysokie miejsce w rankingach oglądalności kanałów tematycznych.

 

„Dziękujemy widzom, że są z nami, nie tylko oglądając nasz kanał, ale także dzieląc się swoimi komentarzami na temat naszych produkcji na stronie i profilu FB TVN Turbo.” - powiedział Przemysław Kwiatkowski, szef kanału. „Będziemy nadal starać się, by oferta naszej telewizji składała się z programów motoryzacyjnych. Ale nie tylko. Będą także produkcje poświęcone innym męskim pasjom i zainteresowaniom.”

 

Kanał co sezon wprowadza nowe, interesujące pozycje. Jesienią  w TVN Turbo zadebiutowały dokumenty, wyprodukowane przez TVN Turbo: „Polskie absurdy”, „Lepszy cwaniak”, „Imprezowicze”. Dużą widownię zgromadził film dokumentalny „Czarnobyl - wstęp wzbroniony”, który zanotował 1,75%  udziału w grupie 16-49.

„Obecnie pracujemy nad wiosenną ramówką, która mamy nadzieję przypadnie do gustu wszystkim  tym, którzy w marcu odpalą Turbo.” – dodaje Kwiatkowski.

 

W pierwszym półroczu 2015 oglądalność TVN Turbo wynosiła w grupie komercyjnej:  0,77%. Adekwatnie rok temu - 0,73%, a w 2013 - 0,70% .

Najchętniej oglądane produkcje tej jesieni zgromadziły widownię na poziomie ponad 200 tysięcy. Były to programy takie jak: „ Nowy gadżet”,  „Samochód marzeń: kup i zrób”, „Lepszy cwaniak” oraz „Absurdy drogowe”.