TVN 7 podsumowuje pierwszą połowę roku bardzo dobrymi wynikami oglądalności

Kanał wraz z początkiem roku 2012 i rozwojem procesu cyfryzacji w Polsce dociera do ponad 90% społeczeństwa, co ma swoje odzwierciedlenie w zajmowanej pozycji rynkowej.

W czerwcu 2012 TVN7 wygenerował 64% zasięgu w grupie komercyjnej, co oznacza wzrost o 17% do analogicznego okresu roku poprzedniego! Średni rating TVN7 w ostatnim miesiącu wyniósł 0,32%, co jednocześnie oznacza wzrost o prawie 30% na tym parametrze porównując wyniki z czerwcem 2011. Aktualny udział rynkowy wynosi 2,44%, co również oznacza wzrost o prawie 20% w porównaniu do roku ubiegłego.

A co w wakacje przygotowała stacja? Tradycyjnie możemy liczyć na flagowe pozycje. W piątkowe wieczory będzie można zobaczyć takie tytuły, jak chociażby „Fantom” , czy „Stalowy rycerz”. Nie zabraknie również klasyki kina i sław takiego formatu, jak chociażby Robert Redford, czy Paul Newman, których losy będziemy mogli śledzić w filmie „Żądło” – zdobywcy 7 Oskarów. Panowie wcielą się w nim w rolę autorów oszustwa kryminalnego wszech czasów, które na stałe zapisze się w historii światowego kina. Niespotykane pomysły, nagłe zwroty akcji i zaskakujący finał sprawiają, że „Żądło” jest niezmiennie doskonałą rozrywką dla widzów.

Dane: NAM, AMR%, SHR%, RCH%, VI 2011 do VI 2012; (dane dla doby 2:00 – 25:59); TG A 16:49