TECHNOLOGICZNA JESIEŃ W TVN TURBO!

TECHNOLOGICZNY KONIEC ŚWIATA

Chiny są drugą największą gospodarką świata i jednym z najszybciej rozwijających się rynków technologicznych. To właśnie tu powstają co raz to nowe, także polskie startupy, a kolejne innowacje są częścią życia zwykłych Chińczyków. Skanowanie twarzy na przejściu dla pieszych w celu monitorowania wykroczeń czy inteligentne domy to dla nich codzienność.

Kuba Klawiter – doskonale znany widzom z programu „Nowy gadżet” pokaże, jak rozwija się chińska dolina krzemowa – Shenzhen. Spotka się z ludźmi, którzy tam żyją i pracują. Jak wyglądają ich zarobki? Odwiedzi też firmy, które z małych garażowych biznesów stały się potentatami w branży. To nie wszystko!

Czy po wizycie na lokalnym targu uda mu się samodzielnie złożyć najnowszego smartfona? Klawiter sprawdzi też z jakich mediów społecznościowych korzysta się w kraju, w którym nie ma dostępu do YouTube’a oraz podejrzy rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją w domu przeciętnego Chińczyka. Czy tak wysoko rozwinięta technologia wciąż działa w służbie człowiekowi, czy już ociera się o inwigilację? Czy czeka nas „Technologiczny koniec świata”?

NIEDZIELA, 12:15, OD 13 PAŹDZIERNIKA

SAMOCHÓD MARZEŃ: Kup i zrób

Dziecięce marzenia, sentymentalne podróże, filmowe fascynacje albo po prostu solidna motoryzacyjna wiedza - różne powody sprawiają, że nie wszyscy chcą jeździć współczesnymi autami, kierując swoje zainteresowanie ku samochodom z bliższej lub dalszej przeszłości. Niestety klasyczna motoryzacja to nie tylko możliwość jazdy wyjątkowym autem - to także problemy z dostępem do części czy awarie wysłużonych podzespołów. Doskonale wie o tym Adam Klimek, który zaprasza posiadaczy nietypowych, wartych zachowania samochodów do swojego warsztatu - ich pojazdy przejdą w nim kurację odmładzającą, dzięki której będą cieszyć oko przechodniów i serca właścicieli.