START SEZONU SPORTÓW MOTOROWYCH W MOTOWIZJI!

Rozpoczynamy sezon sportów motorowych! W lutym widzowie Motowizji zobaczą pierwsze transmisje na żywo sezonu 2020. NASCAR Cup Series – Daytona 500 już w niedzielę, 16 lutego o godz. 20.30, a Inauguracyjny wyścig Virgin Australia Supercars ChampionshipSuperloop Adelaide 500 w sobotę, 22 lutego, godz. 07:05.

Widzowie Motowizji będą mogli śledzić rywalizację NASCAR Cup Series już piąty rok z rzędu. Sezon tradycyjnie zaczął się na słonecznej Florydzie. 9 lutego zawodnicy walczyli w wyścigu Busch Clash, który był zaledwie rozgrzewką przed daniem głównym – Daytoną 500, który odbędzie się w niedzielę 16 lutego. „Wielki Amerykański Wyścig” to najbardziej prestiżowa runda sezonu. System playoff sprawia, że jest to też pierwsza okazja do zapewnienia sobie miejsca w fazie finałowej. Rywalizacja w Daytonie zawsze obfituje w zaciętą walkę, ale także potężne wypadki, więc każdy z zawodników będzie musiał balansować na granicy ryzyka.

Następnie zawodnicy NASCAR przeniosą się z zachodniego na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych – na Las Vegas Motor Speedway. Zanim jednak auta wyjadą na tor położony w pobliżu stolicy hazardu swój sezon rozpoczną kierowcy Virgin Australia Supercars Championship. Pierwsze dwa wyścigi odbędą się na ulicach Adelajdy. Samochody wzbijające się na tarkach w pierwszym zakręcie na stałe zapisały się jako jeden z piękniejszych obrazów w świecie motosportu.

  • NASCAR Cup Series – Daytona 500: niedziela, 16 lutego, godz. 20.30
  • Virgin Australia Supercars Championship – Superloop Adelaide 500 (wyścig 1): sobota, 22 lutego, godz. 07.05
  • Virgin Australia Supercars Championship – Superloop Adelaide 500 (wyścig 2): niedziela, 23 lutego, godz. 05.30
  • NASCAR Cup Series – Penzzoil 400: niedziela, 23 lutego, godz. 21.30