Start nowej wiosennej ramówki w TVN7!

Bardzo dobry początek nowego roku dla kanału TVN7! W styczniu stacja zgromadziła przed telewizorami ponad 14 mln widzów z grupy komercyjnej. Najlepiej oglądanymi pozycjami programowymi od początku roku były filmy fabularne, a wśród nich, „Wróg u bram” z udziałem w oglądalności na poziomie 8,6%, , „Jackass” - 8,4% oraz „Eurotrip” z wynikiem 8,2%.

Wśród seriali największym zainteresowaniem cieszył się „Szpital”, który wygenerował 7,9% udziału i osiągnął średnio minutową oglądalność na poziomie 174 343 AMR. Tuż za nim znalazł się serial  „Mentalista”, osiągając średni udział na poziomie 3,4%.

Tej wiosny TVN7 odkryje przed widzami nowe oblicze. I to niejedno, lecz dwa. Mroczne, tajemnicze i trzymające w napięciu oraz łagodniejsze, z poczuciem humoru, relaksujące. W wiosennej ramówce stacji nie zabraknie nowych propozycji serialowych. Pierwszą z nich jest format  „Czarne lustro”. Akcja serialu dzieje się w przyszłości i opowiada o przykrych konsekwencjach rozwoju naszej cywilizacji, pokazując w sposób karykaturalny do czego może dojść jeśli nic się nie zmieni. Emisja w TVN7 od 4 marca, w każdą środę o 22:50.

Wielbiciele telenowel nie oderwą wzroku od „Kobiety ze stali”. Jest to format skierowany głównie do żeńskiej widowni, opowiadający losy tytułowej bohaterki i jej miłosnych perypetii. Serial trafi na antenę TVN7 już 2 marca i będzie emitowany od poniedziałku do piątku, o godzinie 17:00.

Stacja przygotowała także format dla wielbicieli kryminałów. Już od 1 marca startuje wiosenna nowość – „Tajemnice Laury”. Serial przedstawia losy troskliwej mamy,
a jednocześnie bezwzględnej policjantki, która walczy z przestępczością. Emisja w każdą niedzielę, o godzinie 22:10.

Od marca startują także 2 nowe programy reality: „Gwiazdy wierzą w duchy” oraz „Idiota za granicą”.

15 kwietnia na antenę powróci pasmo dokumentów. Po sukcesie jesiennych emisji, kanał powraca z nowymi filmowymi propozycjami. Pasmo „Dokument w Siódemce” to przede wszystkim starannie dobrana kompozycja formatów głośnych, ambitnych i  nagrodzonych na różnego rodzaju festiwalach filmowych, wyróżnia się produkcjami najwyższej jakości, które zmuszają do refleksji i zmieniają sposób myślenia. Wśród tytułów warto wspomnieć m.in. film „Grzechy mojego ojca”, przejmujący dokument o historii Pablo Escobara – szefa kolumbijskiego kartelu narkotykowego, opowiedziana przez jego syna, „Chińska cena życia” - dokument, który stara się wyjaśnić nielegalny handel ludzkimi organami, czy film „W obcej skórze”, który opowiada szokującą historię porwanego chłopaka i jego niewiarygodne odnalezienie.

Cykl dokumentów na antenie TVN7 już od 15 kwietnia.

Dane: NAM, AMR, SHR%, COV, TG: A 16-49, 01.01-24.02.2015