SPORTOWE WAKACJE Z MOTOWIZJĄ

Na okres wakacyjny Motowizja serwuje swoim widzom dużą dawkę motosportowych emocji. Część serii wchodzi powoli w swoją decydującą fazę, a część zmierza do końca. W lipcu i sierpniu zobaczymy na żywo aż cztery wyścigi NASCAR oraz starty w ramach serii ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Deutschland i ADAC TCR Germany. Widzowie Motowizji będą mieli również okazję dowiedzieć się kto otrzyma tytuł mistrza ABB Formuła E oraz FIM Endurance World Championship.

Do końca wakacji fani NASCAR będą mogli obejrzeć aż pięć wyścigów. Pierwszym z nich będzie runda na jednomilowym obiekcie w New Hampshire. Następnie czeka nas letni wyścig na Pocono Speedway słynnym z posiadania jedynie trzech zakrętów. Sierpień rozpocznie się od wizyty w stanie Nowy Jork na jednym z najsłynniejszych torów drogowych świata – Watkins Glen International. Tydzień później kierowcy serii pucharowej zmierzą się na jednym z najszybszych torów w kalendarzu, Michigan International Speedway, a ostatni wyścig przed przerwą wakacyjną to nocny klasyk na Bristol Motor Speedway. Transmisje wyścigów w niedziele 22, 29 lipca oraz 5, 12 sierpnia, podsumowania we wtorki, o godz. 22:05. Wyjątkowo relacja z wyścigu Bristol Motor Speedway będzie miała premierę w niedzielę 19 sierpnia, o godz. 21:05.

O bogatą różnorodność ramówki zadbają niemieckie serie wyścigowe. 4 i 5 sierpnia na torze Nurburgring rywalizować będą ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Deutschland oraz ADAC TCR Germany. Dwa tygodnie później wszystkie trzy serie pojawią się niedaleko holenderskiego wybrzeża na torze Zandvoort.

W wakacje swoje sezony zakończą ABB Formuła E oraz FIM Endurance World Championship. Seria elektrycznych bolidów rozstrzygnie walkę o tytuł na ulicznym torze w nowojorskim Brooklynie. Podsumowanie finałowego wyścigu będzie miało premierę 23 lipca o godz. 22:00. To, kto zdobędzie tytuł mistrzowski w EWC rozstrzygnie się podczas jednego z najbardziej prestiżowych motocyklowych wyścigów w kalendarzu – Suzuka 8 Hours. Relacja z wyścigu 2 sierpnia, o godz. 20:00.

To nie koniec wyścigowych emocji. FIA WTCR będzie rywalizować na torach Slovakia Ring. Podsumowanie zmagań kierowców już 19 lipca, o godz. 20:00. Na Słowacji pojawią się także Mistrzostwa Polski 318 IS CUP PL. Relacja z toru  Slovakiaring 27 sierpnia , godz. 23:10.

Nie zabraknie także wrażeń dla fanów sportu na luźnej nawierzchni oraz poza torami. OPONEO Mistrzostwa Polski w Rallycrossie udadzą się na litewski obiekt w Vilkyciai. Najlepsi rajdowi kierowcy Polski rywalizujący w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wystartują między 9, a 11 sierpnia w Rajdzie Rzeszowskim. Europejska czołówka natomiast będzie walczyć podczas Rajdów Rzymu oraz Barum. Dla tych, którzy lubią wchodzenie w zakręty bokiem polecamy węgierską rundę Driftingowych Mistrzostw Polski. Relacja z IV rundy w piątek 31 sierpnia, o godz. 22:00.

Nie zabraknie także magazynów informacyjnych ze świata sportu. W „Motowizja Sport PL” czekają nas podsumowania startów naszych rodaków w kraju i za granicą, premiera w co drugi czwartek, o godz. 21:00, a w „AutoSpeed” – wszystko to, co najważniejsze w świecie motosportu i motoryzacji (emisja w poniedziałki, godz. 21:30).

Bogata motosportowa oferta zadowoli każdego, któremu serce bije szybciej na dźwięk silnika.