REKORDOWY SIERPIEŃ ORAZ JAKOŚCIOWY I ATRAKCYJNY KONTENT, KTÓRY BUDUJE SILNĄ JESIENNĄ POZYCJĘ STACJI HGTV!

HGTV Home & Garden to kanał pełen pozytywnych emocji, pokazujący dom jako bezpieczne centrum życia rodzinnego, źródło inspiracji, a także miejsce pracy, zabawy i relaksu. To świat wspaniałych i oryginalnych wnętrz, pięknych ogrodów, gruntownych remontów, metamorfoz domów oraz porad ekspertów. Kanał niezmiennie inspiruje, zachwyca i pomaga. Szczególną uwagę i zainteresowanie widzów przyciągają jakościowe, lokalnie produkowane program, takie jak „Nowa Maja w ogrodzie”, „Polowanie na ogród”, „House Hunters – Poszukiwacze domów” oraz formaty prowadzone przez znanych i uwielbianych projektantów wnętrz i architektów - Dorotę Szelągowską (m.in. „Totalne remonty Doroty”, „Domowe Rewolucje”) i Krzysztofa Mirucia („Zgłoś remont”, „Weekendowa metamorfoza”). Antena stacji pełna jest także atrakcyjnych zagranicznych pozycji pokazujących spektakularne metamorfozy oraz zupełnie wyjątkowe miejsca i lokalizacje. Angażująca widzów ramówka przekłada się na wysokie wyniki stacji, która osiągnęła w sierpniu rekordowy udział w grupie kobiet z miast – SHR=1,4% i AFF=216. Co więcej, w grupie komercyjnej w sierpniu kanał HGTV odnotował SHR=0,75%, zdobywając tym samym pierwsze miejsce pośród wszystkich stacji z segment lifestyle. Początek września to nadal czas bardzo dobrych wyników kanału (SHR=1,2%, AFF=233), a także start jesiennej ramówki, pełnej nowości oraz pozycji uwielbianych przez widzów!

NOWOŚCI:

POMYSŁOWE PROJEKTY

Premiera: październik/listopad 2020

Iwona Durka – Nowa Twarz kanału HGTV - będzie pomagać bohaterom, którzy znaleźli się we „wnętrzarskich” tarapatach, tzn. nie mają kompletnie pomysłu na to, jak urządzić konkretne pomieszczenie w mieszkaniu. Po obejrzeniu wnętrza do metamorfozy oraz rozmowach z właścicielami, prowadząca przedstawi im dwa przykładowe projekty w ich ulubionych stylach. Gospodyni programu udowodni, że liczy się tak naprawdę pomysł, a nie zasobność portfela. Poznamy oryginalne, łatwe i przede wszystkim tanie sposoby na to, by niemodne już wnętrze stało się znów piękne i funkcjonalne. Prowadząca, działając w duchu zero waste, własnoręcznie pokaże jak nadać nowe życie meblom i przedmiotom, których czasy świetności już dawno minęły - dzięki czemu program wzbogacą ciekawe tutoriale DIY.

NIEOCZYWISTE MIEJSCA

Premiera: październik/listopad 2020

Prowadząca Katarzyna Jaroszyńska odwiedza zwykłych Polaków w niezwykłych wnętrzach. Tym razem skupi się na poszukiwaniu tych, którzy zdecydowali się na wybudowanie nietypowego domu w pięknych okolicznościach przyrody. Mikro-domy z prefabrykatów, przyczepy, domki holenderskie, barki, siedliska z kontenerów – dzięki Katarzynie widzowie HGTV poznają te wszystkie rozwiązania. Zobaczymy historie domów przez pryzmat ich właścicieli lub w asyście zaangażowanych w prace architektów. Prześledzimy w miarę możliwości etapy budowy i poznamy wszystkie nietypowe rozwiązania wnętrzarskie. Ten program to opowieść o małych domach bez tajemnic.

KONTYNUACJE:

POLOWANIE NA OGRÓD

Premiera: niedziela 6 września godz. 10:30

Czy zdarzyło Ci się kiedyś pójść do sklepu ogrodniczego po kilka cebulek a wrócić z dwoma workami ziemi, nowymi meblami ogrodowymi i naręczem sadzonek? Poznaj ludzi, którzy wyszli tylko na szybkie zakupy, a wrócili do domu z prawdziwą niespodzianką – Dominikiem Strzelcem, profesjonalnym projektantem ogrodów i jego ekipą! Potrzebują zaledwie trzech dni i 10 tys. złotych, aby ogród w katastrofalnym stanie stał się przestrzenią zachęcającą do spędzenia tu czasu. Tej ekipy nie zniechęci żadne wyzwanie. Daj się zainspirować i… upolować!

HOUSE HUNTERS – POSZUKIWACZE DOMÓW

Premiera: środa 17 września godz. 22:00

Poszukiwania idealnego domu to nie lada wyzwanie. Można dosłownie utonąć w morzu ogłoszeń i nie znaleźć tego jedynego, wymarzonego mieszkania… Już jesienią poznamy 12 bohaterów, którzy z pomocą niezawodnego agenta nieruchomości podejmą decyzje o zakupie swoich czterech kątów. W nowych odcinkach przemierzymy całą Polskę wzdłuż i wszerz i przekonamy się, jak wygląda rynek nieruchomości np. na Podlasiu, w Poznaniu czy Warszawie. Jedno jest pewne – nie zabraknie emocji, cennych wskazówek i inspiracji.

ZGŁOŚ REMONT

Premiera: sobota 10 października godz. 22:00

Kolejna seria programu „Zgłoś remont” nie zwalnia tempa. Tym razem Krzysztof wraz ze swoją ekipą przeprowadzi 14 remontów. Zobaczymy małe i większe metamorfozy. Kawalerka dla singielki, kuchnia dla młodego małżeństwa, czy remont mieszkania po ukochanym dziadku – jak zawsze różnorodnie i z całą gamą emocji. Co zaskoczy Krzysztofa? Czy Bohaterowie posłuchają rad naszego eksperta, czy będą mieli swój własny pomysł na projekt? 6 seria znanego przeboju HGTV już niebawem!

NOWE POZYCJE ZAGRANICZNE:

ZAROBIĆ NA REMONCIE Z TEREKIEM

Premiera: wtorek 1 września godz. 22:00

Tarek El Moussa znany widzom z programu „Zarobić na remoncie”, ma ogromne doświadczenie w inwestycjach na rynku nieruchomości. Przez jego ręce przeszło już ponad 500 domów. Aby pomóc początkującym renowatorom wejść do gry, zdradza im krok po kroku gdzie warto ulokować fundusze, jak odpowiednio wyremontować posiadłość oraz co zrobić, by sprzedać ją z jak największym zyskiem.

PROJEKTANTKI NA START

Premiera: środa 9 września godz. 22:00

Czołowe projektantki HGTV: Leanne Ford, Jasmine Roth, Mina Starsiak Hawk i Alison Victoria, mają cztery tygodnie i 175 tys. dolarów na przekształcenie czterech pustych domów w tej samej dzielnicy. Każda z pań ma niepowtarzalny, charakteryzujący jej projekty styl i nie zawaha się go użyć w tym wyjątkowym zadaniu. Główną zasadą jest brak zasad, więc panie będą mogły wykazać się niczym nieskrępowaną kreatywnością. Ale pieniądze szybko się kończą, a czas ucieka. Projektantka, która zdobędzie największe uznanie, a także najbardziej zwiększy wartość domu, zdobywa prawo do nazwania swoim imieniem ulicy, przy której stoją domy. Przygotujcie się na girl power!

Dane: 01.08 – 07.09.2020; A16-49, W16-49 c50+; SHR%; AFF vs A 16-49.