TVN TURBO - PREMIEROWY PAŹDZIERNIK

Trzy nowe programy: „Legendy motoryzacji”, „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o samochodach” oraz „Raport technologiczny” pojawiły się od października na antenie TVN Turbo. Swoją premierę będzie miał także dokumentalny film „Preppersi”. Stacja może się pochwalić ponad 5% wzrostem udziału w grupie mężczyzn z wyższymi dochodami we wrześniu b.r. w stosunku do ubiegłego roku! Udział stacji  w minionym miesiącu wyniósł 1,4% SHR%!

(Dane: NAM, SHR%, m16-49 3500+, 09.2014 vs 09.2015)

Patryk Mikiciuk tej jesieni zaprasza na swój nowy program „Legendy motoryzacji”, w którym obok zabytków oraz światowych ikon motoryzacji, licznie występować będą youngtimery z całego świata. W każdym odcinku Patryk przedstawi modele z danego segmentu oraz opowie o kwestiach związanych z ich należytą eksploatacją i kosztem utrzymania. Nie zabraknie także porad dla wszystkich tych, którzy  poszukują samochodu z duszą. Pierwszy premierowy odcinek cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mężczyzn, osiągając przy tym aż 7,8% SHR% w grupie mężczyzn z większych miast.

Premiera, niedziela, o godz. 12:45


(Dane: NAM, SHR%, M 16-49 c50+, 04.10.2015, premiera)

Z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby lepiej poznać działanie i budowę samochodu TVN Turbo przygotowało program „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o samochodach” . W nowej roli wystąpi tu Tomasz Kuchar – jeden z czołowych polskich kierowców rajdowych, który tym razem opowie o wszystkich aspektach związanych z techniczną stroną działania samochodu. Każdy odcinek poświęcony będzie innemu podzespołowi – od układu hamulcowego, przez zawieszenie po budowę skrzyni biegów. Pierwszy premierowy odcinek uzyskał bardzo dobry wynik SHR% - 5,2% w atrakcyjnej grupie mężczyzn z ponadprzeciętnymi dochodami!

Premiera, niedziela, niedziela,  o godz. 14:45


(Dane: NAM, SHR%, M 16-49 inc3500+, 04.10.2015, premiera)

Z kolei „Raport technologiczny” to propozycja, która ucieszy fanów nowinek i ciekawostek ze świata techniki. Co tydzień, Kacper Jeneralski zaprezentuje porcję najciekawszych informacji o nowych urządzeniach, pomysłach i prototypach. Będą interesujące odkrycia i rozwiązania techniczne z różnych zakątków globu.

Premiera, niedziela, o godz. 10:30

We wtorkowym paśmie dokumentalnym „po męsku” tym razem premierę będzie miał dokumentalny film wyprodukowany przez TVN Turbo. „Preppersi” to portret zapobiegliwych ludzi, którym żadna katastrofa nie jest straszna. Kim są polscy preppersi? Okazuje się, że to nie tylko grupa dziwnych ludzi, ale prężnie działające środowisko składające się z różnych grup społecznych. Często różni ich wszystko, ale łączy jedno, przekonanie, że trzeba być gotowym na zagładę.

Premiera, 27 października, o godz. 22:45

Stacja TVN Turbo może się pochwalić również bardzo dobrymi wynikami jesiennych nowości, które miały swoje premiery na przełomie sierpnia i września. Wśród nich dwa nowe formaty – „101 napraw” oraz „Taka robota”.

„101 napraw” to program adresowany do wszystkich, którzy zamiast oddać auto w niepewne ręce mechaników wolą sami się o nie zatroszczyć i przy tym zaoszczędzić pieniądze. W programie widzowie TVN Turbo dowiedzą się jak samodzielnie wykonać podstawowe naprawy w samochodzie bez używania specjalistycznych narzędzi,  jak nauczyć się rozpoznawać usterki, jak je naprawić i jak postępować po naprawie, żeby dany element działał jak najdłużej. Prowadzący program Grzegorz Duda - kierowca wyścigowy i rajdowy, a przed wszystkim mechanik z wykształcenia i zamiłowania, będzie tłumaczył, na czym polega usterka, skąd się bierze i doradzi jak tanio i sprawnie samemu wyeliminować problem, żeby nie przepłacać w warsztatach samochodowych. Pierwszy premierowy odcinek osiągnął udział SHR = 3,7% w grupie mężczyzn z wysokimi dochodami, zaś dotychczas wyemitowane odcinki premierowe odnotowały udział SHR% = 2,4%.

Premiera, poniedziałek, o godz. 22:15


(Dane: NAM, SHR%, M 16-49 inc3500+, 31.08-05.10.2015,odcinki premierowe)

W programie „Taka robota” widzowie TVN Turbo sprawdzą, czy jedzenie, które dostajemy w restauracji jest faktycznie tak smaczne i wykwintne, jak zapewnia kelner? Czy oddany do warsztatu samochód jest rzeczywiście naprawiony? Czy mieszkanie, do którego kupna namawia deweloper, będzie fachowo i szybko wykończone, tak jak zapewnia? Prowadzący program uzbrojony w ukryte kamery i mikrofony zatrudni się w różnych miejscach i pokaże, jak wyglądają od zaplecza restauracje, hotele, masarnie, warsztaty i place budowy. Udział SHR% pierwszego premierowego odcinka =  3,0% w grupie mężczyzn z większych miast.

Premiera, niedziela, o godz. 14:15


(Dane: NAM, SHR%, M 16-49 c50+, 04.10.2015, premiera)