PLANETE+ W NOWYM ROKU ZAPRASZA NA NIESAMOWITE PREMIERY

Planete+ to polski kanał dokumentalny poruszający intrygujące zagadnienia i ukazujący wysokiej, jakości programy. Stawia trudne pytania, na które nie ma prostej odpowiedzi. Nie idzie na kompromisy. Prezentuje aktualne i intrygujące zagadnienia. Przedstawia nowe oblicza historii i odkrywa inne strony popkultury, dzięki czemu idealnie trafia w gusta miejskiej widowni generując wysokie parametry mediowe: AFF 218 (mieszkańcy miast powyżej 500 tys.) i AFF 279 (widzowie z wyższym wykształceniem). Planete+ to ogromna różnorodność tematyczna: od sportów ekstremalnych i szokujących biografii, aż po zachwycającą naturę i niezwykłe podróże. W nowym roku Planete+ przygotowało dla widzów kolejne niesamowite premiery: David Bowie – ostatnie pięć lat oraz Heath Ledger - to ja.

DAVID BOWIE - OSTATNIE PIĘĆ LAT

David Bowie był prawdziwą artystyczną osobowością. Wielokrotnie zmieniał oblicze muzyki i nigdy nie dał się zamknąć w żadnej stylistycznej szufladce. Dokument przybliży widzom ostatnie 5 lat jego życia.

Zmarł 10 stycznia 2016 roku, zaledwie dwa dni po wydaniu swojej ostatniej płyty „Blackstar”, która z miejsca okrzyknięta została jego muzycznym testamentem. Dokument „David Bowie - ostatnie pięć lat” skupia się na ostatnich latach życia artysty. Opowiada o pracy nad ostatnimi dwiema płytami, którymi triumfalnie powracał na szczyt. Odsłania także kulisy powstawania spektaklu teatralnego „Lazarus” na motywach jego twórczości oraz rzadkich, ale niezwykle spektakularnych koncertach. Inteligentny i wciągający dokumentalny portret artysty, który oddaje jego pełnię.

PREMIERA: SOBOTA, 6 STYCZNIA, 22:00

POWTÓRKA: SOBOTA, 13 STYCZNIA, 20:50

HEATH LEDGER - TO JA

Wysoko budżetowa biografia Heatha Ledgera - aktora, który bardzo szybko stał się legendą.

Długo zmagał się z uzależnieniem od leków i depresją. Jednocześnie tworzył znakomite kreacje aktorskie w takich filmach jak "Tajemnica Brokeback Mountain" czy nagrany tuż przed śmiercią "Mroczny rycerz". Zmarł nagle w wieku 28 lat w szczycie swojej kariery. Dokument "Heath Ledger - to ja" stara się przybliżyć widzom burzliwą historię jego życia. W filmie wypowiadają się o nim jego przyjaciele z dzieciństwa, reżyserzy, u których grał oraz aktorzy, którzy dobrze go znali, m.in. Naomi Watts, Emile Hirsch czy Ben Mendelsohn.

PREMIERA: SOBOTA, 13 STYCZNIA, 22:00

Źródło: NAM, ADH%, AFF vs Total TV, Q4 2017, AMR A4+, X-XII 2017, Day Parts