PLANETE+ W NOWYM ROKU POSZERZA HORYZONTY!

Planete+ to polski kanał dokumentalny prezentujący produkcje z całego świata. Stacja poszerza horyzonty: opowiada o wielkich ludziach, istotnych wydarzeniach, niesamowitych miejscach czy nowych technologiach. Często odnosi się do aktualnych i elektryzujących zagadnień. Stawia trudne pytania, nie idzie na kompromisy, porusza kontrowersyjne i odważne tematy.  Dzięki temu idealnie trafia w gusta miejskiej widowni generując wysokie parametry mediowe: AFF 286 (mieszkańcy miast powyżej 50 tys.) i AFF 298 (widzowie z wyższym wykształceniem). W lutym Planete+ zaprasza w podróż do orientalnej krainy kolorów, ukazuje pierwszą  dekadę XXI wieku oraz zuchwałe przestępstwa wykorzystujące nowe technologie. Nowy rok w Planete+ to również zaskakujące biografie oraz dokumenty o kosmosie!

CHINY - KRAINA KOLORÓW
Cztery podstawowe kolory: czerwony, zielony, żółty i niebieski, jako pretekst do ukazania kultury i cywilizacji Chin. Co te kolory znaczą, w jakim kontekście się pojawiają, jak natura i kultura splatają się w każdym z nich. Etnograficzna  podróż przez jeden z najbardziej kolorowych krajów świata. Wizualne piękno i ciekawa treść.
PREMIERA: 02.02.2019, godz. 17:00

LATA 2000.
Kolejny sezon niezwykle popularnej serii dokumentalnej poświęconej mijającym dekadom. Tym razem pierwsze dziesięciolecie nowego tysiąclecia opowiedziane z amerykańskiej perspektywy: atak na WTC, dwie wojny w Iraku i Afganistanie, huragan Katrina, krach giełdowy, wielkie oszustwa bankowe, pierwszy czarnoskóry prezydent, triumf kip-hopu i początek panowania Facebooka. To tylko wybrane wydarzenia, które zmieniły oblicze całego świata.  
PREMIERA: 03.02.2019, godz. 22:00

NOWE TECHNOLOGIE NA USŁUGACH PRZESTĘPCÓW
Prawdziwe historie brawurowych przestępstw, w których narzędziem zbrodni były najbardziej zaawansowane technologie. Widz rusza tropem niewiarygodnych kryminalnych wydarzeń, dzięki którym poznaje teorie naukowe, procesy i projekty wykorzystywane nie tylko przez oszustów, ale także służby ich ścigające. Nietuzinkowe postaci i trzymające w napięciu opowieści to bez wątpienia duże atuty tej serii.
PREMIERA: 06.02.2019, godz. 22:00

W lutym Planete+ zaprasza również na zaskakujące biografie!

MAGICZNE SZKICE CHRISTIANA DIORA
Po legendarnym projektancie oprócz wyrafinowanych kreacji pozostały nieznane szerzej szkicowniki oraz nagrania audio i wideo, w których objawia się nie tylko jako wizjoner mody… Dokument rekonstruuje ulotny czar Diora: od jego pierwszej, legendarnej kolekcji z 1947 roku, aż po tryumf i podbój świata mody w latach 50. W tle zobaczymy znawców mody, projektantów oraz największe gwiazdy popkultury wierne jego stylowi.
PREMIERA: 02.02.2019, godz. 22:00

PIERRE RICHARD - KOMIK DYSKRETNY
Zaskakująco pełny portret tajemniczego blondyna w czarnym bucie. Zaskakujący dlatego, że ekranowy Pierre Richard i ten autentyczny, to dwie kompletnie różne osoby. Aktor, scenarzysta, reżyser, legenda francuskiej komedii to postać szczególnie lubiana i oglądana przez Polaków w latach 70. i 80.
PREMIERA: 09.02.2019, godz. 22:00

LEGENDARNA SIMONE VEIL
Bohaterka narodowa Francji, nie z racji czynnej walki w ruchu oporu, a walki o sprawiedliwe traktowanie i prawa kobiet. Dokumentalna biografia buduje wierny portret – od żydowskich korzeni, przez czas w Auschwitz-Birkenau i powojenne studia prawnicze, aż po karierę urzędniczki państwowej i minister zdrowia. To kobieta, która doprowadziła do powszechnego dostępu Francuzek do pigułek antykoncepcyjnych oraz aborcji na żądanie.
PREMIERA: 23.02.2019, godz. 22:00

Źródło: NAM,  AFF M 20-54 c50k+, M 25-54 Edu High vs A16-49, 6:00 -25:59, 2018, Adex.